stół

Pokój jadalny jak z snów

Jeśliby zrobić ankietę wśród ludzi i wypytać o ulubione miejsce w domu, bez wątpienia większość wskazałaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że dokładnie to pomieszczenie jest swoistym sercem naszego mieszkania. To tutaj przyrządzamy posiłki, które następnie wraz z rodziną spożywamy przy jednym stole. To tu zazwyczaj dochodzi do ważnych dyskusji między rodzicem, a dzieckiem. Także w kuchni zwykle panie domu plotkują z przyjaciółkami przy filiżance aromatycznej kawy. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez kuchni.

Aranżacja stołu z kwiatami i sztućcami z linii Wschodni i cukierniczką Fraget
Autor: Hefra
Źródło: Hefra
Kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchni) to nie tylko centrum naszego życia rodzinnego i towarzyskiego, ale też bardzo istotne miejsce. Wszakże to w kuchni przyrządzamy jedzenie. Stąd też musimy się postarać, by odpowiednio zaaranżować to wnętrze. Przede wszystkim, kuchnia powinna być funkcjonalna. Trzeba tak ją zaplanować, aby wszystko było pod ręką. Muszą się tu znaleźć podstawowe sprzęty AGD. Ale bez wątpienia najistotniejszym przedmiotem wyposażenia kuchni jest stół, wokół którego zbiera się cała rodzina. Jest to przedmiot symboliczny, bez którego ciężko się obejść. Na rynku możemy kupić rozmaite stoły. To, na który powinniśmy się zdecydować jest uzależnione głównie od naszej koncepcji. Wybierając meble ze sklepu do kuchni,weźmy pod uwagę ogólną aranżację, na którą się zdecydowaliśmy. A gdy już kuchnia będzie w całości umeblowana, warto pomyśleć o dodatkach, które zaakcentują jej niepowtarzalny klimat.

Bardzo popularne są teraz kuchnie w stylu rustykalnym. Wyróżniają się one bardzo tradycyjnym wyglądem. Meble, najczęściej z drewna, są w mlecznych kolorach. Chętnie widziane są koronki oraz dodatki w kolorze błękitnym. Na ścianach muszą się znaleźć sielskie widoczki, zabytkowe zegary z kukułką oraz półki z aromatycznymi ziołami. Na oknach obowiązkowo mnóstwo zieleni. Starocie takie jak młynki do kawy, czy moździerze wspaniale zaakcentują magiczną atmosferę takiej kuchni. Tego typu pomieszczenie emanuje niesamowitym ciepłem. Taka kuchnia będzie idealna dla rodzinnych obiadów oraz kameralnych spotkań w wąskim gronie.