marmur

Pokój dzienny może, a nawet powinien być bardziej gustowny!

Świetna wiadomość dla tych osób, które nie są zbytnio usatysfakcjonowane z prezencji swojego salonu – jak najbardziej można poradzić sobie bez większego kłopotu z tym, aby wreszcie być w 100% zadowolonym z jego prezencji. Niby to coś oczywistego, ale nierzadko oglądając salony własnych znajomych, sąsiadów, etc., nietrudno dojść do wniosku, że w sumie nie wszyscy bardzo dobrze wiedzą jak zadbać o piękno zamieszkiwanego przez siebie salonu!

marmur
Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem: co należy zalecić pragnącym w znacznym stopniu odmienić własny salon? No cóż, niesamowicie ważne jest to, aby nigdy (szczegółyna ten temat: http://www.czystal.wroclaw.pl) nie zakładać, że czymś godnym zainteresowania są kiczowate bibeloty. Wiele kiczu zauważyć idzie w naszych salonach. Co prawda kicz nie jest w 100% zły, jednakże w większości przypadków jest tak, iż to tak jakby nieświadomie zastosowany kicz. Należy zatem starać się o to by jakby nie patrzeć trzymać się bardzo daleko od kiczowatych rzeczy.

Może interesujący jest w ostatnim czasie coraz powszechniej stosowany kamień dekoracyjny? Trochę wygórowany cenowo byłby to remont, lecz z pewnością można śmiało powiedzieć, że w bardzo wielu przypadkach tego typu kamień sprawia, że ściany naszego domu wreszcie prezentują się tak jak tego mocno pragniemy. Zresztą może bez zbyt wielkiej przesady z ceną – jeśli natrafimy na względnie atrakcyjną pod względem cenowym robociznę, to w zasadzie kamień nie będzie bardzo drogi.

przykładowe wnętrze salonu
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także zakupić na ściany może jakiś fajny obraz – zapewne nic niezwykłego, majstersztyki nie należą do tanich, ale tak czy siak nie wydaje się, aby kupno niezłego obrazu, który w istocie dopieści wnętrza pokoju dziennego, było bardzo ciężką do realizacji akcją. Zwróćmy uwagę, że w wielu przypadkach taki obraz, który dzisiaj nie kosztuje za wiele, po prostu po pewnym czasie nagle znacznie podrożeje. Inwestycja w sztukę się zwraca.

W takim razie powodzenia w urządzaniu swojego salonu – ciężka to przeprawa, ale jednak kategorycznie nie można powiedzieć, iż jest niesamowicie trudna. Na szczęście nigdy nawet całkowity laik nie będzie mieć problemów. Oczywiście to mocno optymistyczna teza, lecz w sumie ciężko zbytnio się zadręczać.