Wnętrza w stylu glamour

Pięć pomysłów na błyskawiczną odmianę mieszkania

Żeby odmienić dom na wiosnę, nie trzeba od razu robić drogiego, długotrwałego remontu. Wystarczy pokusić się o parę ciekawych dodatków, by w parę chwil wprowadzić duże zmiany. Zdaniem psychologów nawet małe roszady w dekoracjach pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Na ogół wystarczy zmienić opatrzone ustawienie mebli, kupić zasłony, powiesić oryginalny plakat na pustej ścianie.

Wnętrza w stylu skandynawskim
Autor: www.dekoral.pl
Źródło: www.dekoral.pl

Najważniejsze: zaszalejmy z kolorami. To najłatwiejszy sposób na spektakularną zmianę. Najlepiej trzymać się dwóch-trzech kolorów. W mniejszych pomieszczeniach dobrze będą wyglądały jasne kolory – rozmyty szary czy tzw. brudna biel. Jeśli dysponujemy większym metrażem możemy wybrać ciemniejsze barwy, jednak nie nasycone. Intensywna zieleń wspaniale wygląda w formie dodatków – np. poduszek. Na ścianach zwyczajnie nam się szybko opatrzy. Sprawdzone rozwiązania: tutaj wpis.

Zdajmy się na dekoracje ścienne: grafiki, plakaty – (sprawdź twoje-fototapety.pl/plakaty/40405-Do-salonu.html) lub mniej kosztowne, ale równie interesujące naklejki. Swój wielki comeback świętują też zapomniane fototapety. Oczywiście w w nowym imagu. To już nie są wyblakłe plaże czy górskie potoczki, a bogactwo obrazów oraz najnowsze materiały i techniki druku. W obecnej chwili, to prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią wprawić w osłupienie większość z nas. Jasny pokój z oknami wychodzącymi na południe nie stanowi już problemu, z całą pewnością kolory tapet nie ulegną wyblaknięciu nawet przez wiele lat. Fototapety niesamowicie ożywią nasze pokoje. Sprawdź: więcej.

mieszkanie lofty
Źródło: flickr.com

Skoncentrujmy się na jednym, efektownym dodatku. Jeśli starannie to zrobimy, urządzimy nim całe wnętrze. Może to być np. oryginalna grafika. Poduszek nigdy dość! Nie tylko wyganiają z wnętrza nudę, ale również podnoszą komfort odpoczynku. Wyrzućmy stare poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych akcesoriów do dekoracji swojego domu! Stwórzmy też domowy mini-ogródek na powitanie wiosny. Widok zielonej bazylii, mięty czy szczypiorku wprawi nas w miły nastrój od rana. Gdyż taka kompozycja nie tylko pięknie się prezentuje i smakuje, ale też obłędnie pachnie!