lampy led

Pełne nowoczesności oświetlenie, czyli żarówki ledowe są aktualnie popularne

Innowacyjne oświetlenie, czyli żarówki LED są teraz popularne. Oświetlenie LED wybierane jest coraz częściej. Ta zwiększająca się popularność sprawiła, że w sprzedaży nieustannie pojawiają się nowe rodzaje oświetlenia typu LED. Popularność oświetlenia ledowego cały czas wzrasta. Wraz ze wzrostem popularności tego typu oświetlenia nastąpił spadek cen. To właśnie z tego powodu w naszych domach coraz więcej znajduje się żarówek, świetlówek czy listw LED.

żarówka led
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Zaletą oświetlenia LED jest przede wszystkim oszczędność energii. Do tego żarówki czy świetlówki ledowe są bardzo trwałe. Jeżeli chcemy wymienić klasyczne żarówki na żarówki LED niezwykle ciekawą propozycją wydaje się żarówka LED GU10. Znajdująca się w sprzedaży żarówka LED GU10 dostępna jest w dwóch rodzajach. Wybierając je, można wybrać żarówkę, która zapewnia ciepłą lub zimną barwę światła. Wymagają one naprawdę niewiele energii elektrycznej. Żarówka o mocy 5 W podczas tysiąca godzin pracy zużywa tylko 5 kWh. Na tego rodzaju żarówki opłaca się wymienić reflektorki, które wyposażone są w trzonek GU 10 oraz mają moc 50 W.

Świetlówki LED to poza żarówkami następny rodzaj oświetlenia ledowego. Świetlówki LED to oczywiście także wyjątkowo energooszczędne źródło światła. Są podobnie do żarówek naprawdę trwałe. Mają niezwykle szerokie możliwości wykorzystania. Świetlówkami LED oświetlimy każde wnętrze w swoim domu. Niezwykle często świetlówki wykorzystywane są także w miejscach publicznych. Decydując się na świetlówki LED, można wybrać takie, które zapewniają światło w ciepłej barwie bądź takie, które zapewniają światło o barwie neutralnej. Następną zaletą świetlówek jest ich naprawdę korzystna cena oraz świetna jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane.

oświetlenie mieszkania
Źródło: pixabay.com

Czas zapłonu nowoczesnych świetlówek ledowych jest bardzo, bardzo krótki. Wynosi jedynie 0,2 sekundy, jest więc w zasadzie niezauważalny dla ludzkiego oka. Świetlówki mogą być montowane w bardzo dużym zakresie temperatur, nawet w niezwykle zimnych oraz w wyjątkowo gorących miejscach.

Wszystkie oferowane świetlówki LED różnią się pomiędzy sobą ilością wbudowanych diod ledowych. Im więcej diod zostało zamontowanych, tym jaśniejsze światło emitują świetlówki. Świetlówki ledowe są stosowane w zamian za świetlówki fluorescencyjne, które montowano powszechnie w latach dziewięćdziesiątych.