Parę ważnych zasad, o jakich nie powinno się zapomnieć w czasie planowania łazienki w swoim mieszkaniu

Łazienka jest pomieszczeniem trudnym do dobrego zaprojektowania i wykonania, nie należy również do tanich do urządzenia. Bierze się to też stąd, że ilość rozmaitych rozwiązań i technologii jest tak duża, że zapoznanie się z tym wszystkim będzie wymagać wiele czasu, a nie każdy będzie miał na to możliwości i chęci. Wielu ludzi decyduje się na proste rozwiązania, to znaczy płytki na podłodze i ścianach, do kompletu klasyczna wanna, umywalka i ubikacja, i zestaw jest gotowy. Jeżeli zestawi się odpowiednio wszystko, to całość może być nawet dość praktyczna i funkcjonalna.

dowiedz się więcej

Autor: Antado
Źródło: Antado
Jednak możliwości na wykończenie będzie znacznie więcej.

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość informacji na to zagadnienie – poczytaj również wszystko, co Cię fascynuje na ten temat.

Na przykład w miejscu spłuczki na zewnątrz doskonale będą się sprawdzać zestawy podtynkowe, po pierwsze oszczędzają one sporo miejsca, a dodatkowo bardzo estetycznie i ładnie wyglądają. Dużo można również poszaleć z różnymi sprzętami i urządzeniami. Większość ludzi wybiera typowe wanny prostokątne, ale w ofercie są także inne kształty, jakie mogą nadać wnętrzu niezwykle oryginalnego wyglądu – porównaj.

W czasie projektowania łazienki, bez względu na to, jakie sprzęty się wybierze, pamiętać należy o paru ważnych zasadach. Przede wszystkim taki projekt rozpocząć należy od ustawienia poszczególnych sprzętów w taki sposób, żeby można z nich było wygodnie korzystać. Propozycja ubikacji, umywalek i wanien jest bardzo duża, występują one w niezliczonej liczbie rozmiarów, więc dobranie ich w taki sposób, żeby pomieszczenie było wygodne i praktyczne powinno się udać. W łazienkach o większej

łazienka

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

powierzchni takie problemy mogą się nie pojawić, bo jeżeli jest więcej miejsca, to i dużo łatwiej będzie wszystko właściwie poustawiać.

Dopiero gdy się już wszystko zaplanuje, to przystąpić można do wybierania reszty, czyli mebli. Łazienkowe meble nie są tak eksponowane jak w salonach czy kuchniach, raczej stanowią dyskretne uzupełnienie wyposażenia. Z tego też powodu najlepiej je dyskretnie ustawić w miejscach, w których nie będą przeszkadzały, w takiej ilości, żeby można było w nich zmieścić niezbędne rzeczy.