okna

Ozdoby okienne do Twojego mieszkania

Wyposażenie mieszkania to niełatwe zadanie. Jeżeli jesteś entuzjastą dobrego smaku, wiesz, iż przy owym zajęciu nie wolno przegapić ozdabiania okien. Teoretycznie można pozostawić je bez żadnych ozdób. Jednak po pierwsze – nie wygląda to estetycznie, a po drugie niepotrzebnie – przyciąga wzrok wnikliwych spacerowiczów.

okna
Autor: OKNOPLAST-Kraków

Tym bardziej, że dekorowanie okien to przedsięwzięcie niewymagające ogromnych nakładów pracy, ani czasu. Wystarczą właściwe zasłony i pokój całkiem przekształca swe oblicze.

Udekorowanie okna nie jest jednym ze stylów sztuki współczesnej oraz nie wymaga manualnej wirtuozerii. Wystarczy porządnie wymierzyć okno i udać się do sklepu z dodatkami wnętrzarskimi bądź poszukać produktu w sieci. Zasłony do okien, rolety, karnisze i inne dekoracje zawsze można przystosować pod kątem charakteru pomieszczenia a także subiektywnego gustu właściciela. Sklepy oferujące tego typu produkty z reguły mają różnorodny asortyment, więc nie musisz się kłopotać, iż wrócisz do domu z pustymi rękami.

O ile zdobienie okien obejmuje pokoje z widokiem na północ, lepiej żeby były to cienkie firanki przepuszczające światło, natomiast w tych, których okna wychodzą na wschód zamontuj masywne i grube firany, które rano skutecznie ochronią Cię przed natarczywymi promieniami słonecznymi. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy dekorowanie okna odbywa się za pomocą rolet. Tu jednakże ważniejszy aniżeli grubość, jest ich odcień .

Dekorowanie okna w sporej mierze polega rzecz jasna na jego szykownym zasłonięciu w razie konieczności. By było ono jednak praktyczne potrzebne są takie przybory jak na przykład linki, szyny oraz drążki, na których firanki będą wisiały. Z roletami nie ma takiego problemu, w związku z tym w ich wypadku jedyną rzeczą do rozwiązania jest ich model oraz barwa. Udekorowanie okna może być też uświetnione o takie składniki jak na przykład posążki stojące na parapecie, dodatki dekorujące firanki czy tradycyjne kwiaty. okna – propozycje – okna (zobacz prarapety granitowe ze Strzegomia)