Otwarte okna na przyrodę a może charakter pałacowy i ściany udekorowane mieszaniną fotografii ukochanych artystów?

Dekoracja okna jest idealnym uzupełnieniem aranżacji, najczęściej kluczowym o jej ostatecznym wyrazie. W zależności od konwencji mieszkania, możemy postawić na subtelne akcenty upiększające ściany, bądź też na wyróżniające się szczegóły wystroju, które nadadzą ton całości.

Aranżacja wnętrza w charakterze pałacowym, to oryginalne krzesła, tapicerowane żakardem fotele, to po prostu fragmenty wyposażenia właściwe dla pomieszczeń pałacowych. Ten charakter wystroju wymusza niejako nieco powierzchni. Glamour ma lśnić – przeglądać się w zwierciadłach, meblach, marmurowych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Wystrój pałacowy ma łączyć się z szykownością i luksusem. W takich wnętrzach istotna jest dekoracja okna.

salon
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będą również wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dobierając materiały do pomieszczeń pałacowych nie powinno się zapominać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, muszą do siebie pasować, posiadać podobny odcień, czy wzór. Oprawa okna (okna aluminiowe kraków) w salonie tam gdzie łączy się charakter klasyczny i współczesny to intrygujący sprawdzian. Tradycjonalizm nigdy nie zanika. Jest nieśmiertelna, stonowana, ciepła i bezpieczna. Ciągle po nią sięgamy. Dekoracja okna – http://afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – klasycznego w połączeniu ze współczesnymi firanami z kwietnymi wzorami , nabierze współczesnego zapału w towarzystwie matematycznych wzorów na zasłonach. Jeśli wybierzemy uboższe wnętrza możemy wybrać charakter prowansalski.

Podwieszany sufit firmy Knauf
Autor: Knauf
Źródło: www.knauf.pl
Taki model stawia na odkryte na okolice okna, bez firanek. A drewniane, malowane karnisze podtrzymują z naturalnych materiałów zasłony. Jeżeli pokazują się firanki – to zwykle, jako szydełkowe koronki, raczej dekoracyjne niż zasłaniające widok na ogród. Wieszanie ściany to zwykle galeria fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych typów aranżacji wnętrz, pasujący do każdego charakteru. Komponując domową galerię, możemy w prosty i ciekawy sposób, pokazać włożone w ramki rodzinne zdjęcia albo dopełniać naszą scenografię wnętrza kolażem fotografii autorstwa naszych ulubionych artystów. Ozdoba ściany przy użyciu fotografii w równych rzędach i kolumnach nie jest już konieczna. Teraz tworzy niepowtarzalne galerie zdjęć na sznurkach i w miejscach pokrytych farbą magnetyczną, jak również na meblach.

Źródło –