Otwarte okna na przyrodę a może charakter pałacowy i ściany udekorowane mieszaniną fotografii ukochanych artystów?

Dekoracja okna jest idealnym uzupełnieniem aranżacji, najczęściej kluczowym o jej ostatecznym wyrazie. W zależności od konwencji mieszkania, możemy postawić na subtelne akcenty upiększające ściany, bądź też na wyróżniające się szczegóły wystroju, które nadadzą ton całości.

Aranżacja wnętrza w charakterze pałacowym, to oryginalne krzesła, tapicerowane żakardem fotele, to po prostu fragmenty wyposażenia właściwe dla pomieszczeń pałacowych. Ten charakter wystroju wymusza niejako nieco powierzchni. Glamour ma lśnić – przeglądać się w zwierciadłach, meblach, marmurowych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Wystrój pałacowy ma łączyć się z szykownością i luksusem. W takich wnętrzach istotna jest dekoracja okna.

salon
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będą również wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dobierając materiały do pomieszczeń pałacowych nie powinno się zapominać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, muszą do siebie pasować, posiadać podobny odcień, czy wzór. Oprawa okna w salonie tam gdzie łączy się charakter klasyczny i współczesny to intrygujący sprawdzian. Tradycjonalizm nigdy nie zanika. Jest nieśmiertelna, stonowana, ciepła i bezpieczna. Ciągle po nią sięgamy. Dekoracja okna – http://afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – klasycznego w połączeniu ze współczesnymi firanami z kwietnymi wzorami , nabierze współczesnego zapału w towarzystwie matematycznych wzorów na zasłonach. Jeśli wybierzemy uboższe wnętrza możemy wybrać charakter prowansalski.

Podwieszany sufit firmy Knauf
Autor: Knauf
Źródło: www.knauf.pl
Taki model stawia na odkryte na okolice okna, bez firanek. A drewniane, malowane karnisze podtrzymują z naturalnych materiałów zasłony. Jeżeli pokazują się firanki – to zwykle, jako szydełkowe koronki, raczej dekoracyjne niż zasłaniające widok na ogród. Wieszanie ściany to zwykle galeria fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych typów aranżacji wnętrz, pasujący do każdego charakteru. Komponując domową galerię, możemy w prosty i ciekawy sposób, pokazać włożone w ramki rodzinne zdjęcia albo dopełniać naszą scenografię wnętrza kolażem fotografii autorstwa naszych ulubionych artystów. Ozdoba ściany przy użyciu fotografii w równych rzędach i kolumnach nie jest już konieczna. Teraz tworzy niepowtarzalne galerie zdjęć na sznurkach i w miejscach pokrytych farbą magnetyczną, jak również na meblach.

Źródło –