kolorowa lampka

Oświetlenie w twoim mieszkaniu – niezbędne rady

Lampy biurowe mają dawać mocne światło. Dociekania naukowe wykazują, że duże natężenie blasku wykazuje właściwości zachęcające ludzki mózg do wytężonej pracy. Pamiętając o tym, trzeba zamontować w miejscu pracy górne światło o dużej sile. Innym sposobem (dla biur domowych) jest lampka biurkowa, w której zainstalujesz mocną żarówkę.Taka jest prawda, nie znamy nic gorszego, niż nikłe światło w biurze, które powoduje, że obecni w środki odczuwają narastającą senność.

lampka na biurku
Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Przygaszony blask zaś to perfekcyjny koncept dla łożnicy. To pomieszczenie, w którym regenerujesz siły, musi więc mieć atmosferę wygody. Dobrym pomysłem jest ograniczenie blasku do dwóch lamp obok łóżek, dzięki którym można bez problemu czytać przed zaśnięciem. Jeśli w sypialni nie umieścisz żadnych komód, można darować sobie zakładanie górnej lampy.

Wartym uwagi pomysłem mogą być plafony łazienkowe (więcej przeczytasz tutaj: link do polecanej strony), rzecz jasna dopasowane z poczuciem smaku do stylizacji tego wnętrza. W łazience ma być porządne światło (zapraszam tutaj…), aby wszystkie aktywności mogły być realizowane bez kłopotów. Fajną koncepcją jest zamontowanie bonusowego światła nad lustrem. Można rzec, że plafony będą znakomicie wyglądać też w innych pomieszczeniach domu.

Jeśli chodzi o salon, tutaj rozsądnie jest zdecydować się na parę źródeł blasku, by stworzyć właściwą jasność. Przy uroczystych spotkaniach można włączyć wszystkie lampiony, a w czasie odpoczynku przed TV uruchomić jedynie część z nich. Można również założyć lampy regulowane. Niezaprzeczalnie przydatna będzie z całą pewnością lampami (inne wątki tutaj) biurowa (sprawdź tu).

W pokoju dziecka trzeba zainstalować lampę, której siłę ma się dowolnie wyregulować. Maluchy zazwyczaj boją się ciemności – pamiętajmy, że dzieci wierzą w różnorakie kreatury, czające się w zaciemnionych zakamarkach mieszkania. Aby unieszkodliwić te dziecięce lęki, można po złożeniu malucha do łóżeczka zmniejszy jedynie nieco blask.