kolorowa lampka

Oświetlenie w twoim mieszkaniu – niezbędne rady

Lampy biurowe mają dawać mocne światło. Dociekania naukowe wykazują, że duże natężenie blasku wykazuje właściwości zachęcające ludzki mózg do wytężonej pracy. Pamiętając o tym, trzeba zamontować w miejscu pracy górne światło o dużej sile. Innym sposobem (dla biur domowych) jest lampka biurkowa, w której zainstalujesz mocną żarówkę.Taka jest prawda, nie znamy nic gorszego, niż nikłe światło w biurze, które powoduje, że obecni w środki odczuwają narastającą senność.

lampka na biurku
Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Przygaszony blask zaś to perfekcyjny koncept dla łożnicy. To pomieszczenie, w którym regenerujesz siły, musi więc mieć atmosferę wygody. Dobrym pomysłem jest ograniczenie blasku do dwóch lamp obok łóżek, dzięki którym można bez problemu czytać przed zaśnięciem. Jeśli w sypialni nie umieścisz żadnych komód, można darować sobie zakładanie górnej lampy.

Wartym uwagi pomysłem mogą być plafony łazienkowe (więcej przeczytasz tutaj: link do polecanej strony), rzecz jasna dopasowane z poczuciem smaku do stylizacji tego wnętrza. W łazience ma być porządne światło, aby wszystkie aktywności mogły być realizowane bez kłopotów. Fajną koncepcją jest zamontowanie bonusowego światła nad lustrem. Można rzec, że plafony będą znakomicie wyglądać też w innych pomieszczeniach domu.

Jeśli chodzi o salon, tutaj rozsądnie jest zdecydować się na parę źródeł blasku, by stworzyć właściwą jasność. Przy uroczystych spotkaniach można włączyć wszystkie lampiony, a w czasie odpoczynku przed TV uruchomić jedynie część z nich. Można również założyć lampy regulowane. Niezaprzeczalnie przydatna będzie z całą pewnością lampami (inne wątki tutaj) biurowa (sprawdź tu).

W pokoju dziecka trzeba zainstalować lampę, której siłę ma się dowolnie wyregulować. Maluchy zazwyczaj boją się ciemności – pamiętajmy, że dzieci wierzą w różnorakie kreatury, czające się w zaciemnionych zakamarkach mieszkania. Aby unieszkodliwić te dziecięce lęki, można po złożeniu malucha do łóżeczka zmniejszy jedynie nieco blask.