sklep odzieżowy

Oświetlenie sklepu odzieżowego jest wybitnie znaczącym detalem

Przychodząc do sklepu odzieżowego zauważamy rozlokowane na półkach i regałach ładnie złożone ciuchy. Koszule na wieszakach mienią się w oczach, każda w innym kolorze lub z odrębnym nadrukiem, a obok spodni ułożonych na regałach nie da się przejść obojętnie. Aby przykuć atencję nabywców nadzwyczaj ważne jest oświetlenie. To ono ma nas zachęcać do przekroczenia progu tego właśnie miejsca a także do tego, abyśmy z chęcią weszli tam po raz następny.

sklep odzieżowy
Kupujący przychodząc do sklepu odzieżowego widzi odzież i dodatki wyeksponowane na półkach. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, ale po przypatrzeniu powinno się odnotować, iż to właśnie dobre oświetlenie sklepu odzieżowego sprawia, iż mamy ochotę tam przebywać i wracać. Odgrywa ono ogromnie ważną rolę w prowadzeniu go. Ludzie przebywający w czarnych pomieszczeniach w mgnieniu oka czują się znużeni i wyczerpani, nie czują zapału do pracy oraz szybko się nużą, co ma wpływ zarówno na kupujących jak i pracowników. W sklepie powinno być jasno, przejrzyście, blask powinien promieniować zewsząd, nawet z okolic przymierzalni, właśnie po to, aby czuć się w nim dobrze. Niebagatelne znaczenie ma klimat i nastrój, jaki możemy stworzyć przez zastosowanie różnego rodzaju lamp i kinkietów.

Mogą one być dobrane odpowiednio do stylu sklepu, także utworzyć nietuzinkowy wygląd. Wielu producentów wyposaża swoje lokale w kule dyskotekowe dla wykreowania przyjemnego klimatu, ale zastosować można również lampy zwieszane, wpuszczane lub nabudowane. Oświetlenie sklepu odzieżowego winno być dopasowane odpowiednio do konturu pomieszczenia, z uwzględnieniem zakątków czy też spadów w ścianach, aby każde miejsce było widoczne a produkty wyeksponowane – więcej informacji. Aby dobrze pokazać
odzież

towar stosuje się na ogół oprawy szynowe na źródła wyładowcze „metalohalogeny”. Przy wyborze żarówek nie zapominajmy o tych z wysokim współczynnikiem oddawania barw i wysokiej skuteczności świetlnej przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, by zadbać dodatkowo o możliwie małe koszty energii elektrycznej. Wybór w marketach czy hurtowniach jest wielki, więc dekorator wnętrza nie powinien mieć problemu z wyborem lamp.

Światło uwypukla artykuł i powoduje, że jest on bardziej zauważalny. Może też stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni klimat, który spowoduje, że nie tylko chętnie wejdziemy do sklepu raz, ale będziemy tam przychodzić nierzadko i nabywać ubrania.