Lampa stojąca

Oświetlenie jako istotny szczegół aranżacji.

Oświetlenie to istotny detal designu. Lampy tworzą aurę, pomagają się skupić, służą wypoczynkowi. Żeby aranżacja salonu była kameralna wybierz parę źródeł światła. Obecnie nie obowiązuje zasada, że w salonie koniecznie powinien wisieć żyrandol. Powinno się zastosować zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.

Nowoczesna, oryginalna lampa
Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejsze są współcześnie klasyczne wzory, ale poddane odmianie przez najlepszych designerów. Znanym od lat formom dołożono koloru, powiązano w fantazyjne zestawy. nowoczesne galeria (polecana strona) stojące spełniają nie tylko funkcję oświetleniową, ale też ozdobną. Bawialnia to przeważnie największa przestrzeń w naszych mieszkaniach i domach, toteż właśnie w tym pomieszczeniu możemy sobie przyzwolić na wybór jednej większej lampy, bądź paru mniejszych. Tutaj światło może i winno pełnić także funkcję estetyczną i stać się fragmentem wystroju wnętrza. Propozycje dostępne dzisiaj na rynku zapewniają w tej dziedzinie wiele możliwości i wolności doboru. Od kilku lat moda w projektowaniu oświetlenia ogromnie się zmienia i ciągle ewaluuje.

Nowoczesne galeria (sprawdź to) stojące najczęściej umieszczamy w sąsiedztwie kanapy, na jakiej wieczorami siedzimy i czytamy książki, lub oglądamy telewizję – odwiedź stronę . Lampy stojące mają jeszcze jedną wyższość nad różnym typem oświetlenia salonu, dostarczają wrażenie prywatności, gdyż oświetlają wyłoniony detal pomieszczenia, jego skrawek, a nie całe wnętrze, jak ma to miejsce w przypadku żyrandoli.

Oferta lamp stołowych jest rzeczywiście wielka. Warto jednak pamiętać, ażeby lampka miała możliwie największe możliwości regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz abażur. Dzięki temu zawsze dopasujemy sobie wielkość światła, co pozwoli nam na jego stosowne ukierunkowanie.

Jeśli postawimy w salonie lampy o transparentnych kloszach, zapewniających jasne rozproszone światło sprawimy, że salon będzie wydawał się obszerniejszy. Kierując strumień oświetlenia na strop, wizualnie powiększymy salon. Jeśli zależy nam na przytulnym, kameralnym klimacie w dużym salonie, musimy pomyśleć o lampach z kloszami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla zawężoną powierzchnię wnętrza. Nowoczesne lampy stojące powinny mieć śmiałe kształty i barwy.