images

Oświetlenie domu

Światło w domu jest co najmniej w takim samym stopniu ważne jak sprzęty. Nie wyobrażamy sobie raczej funkcjonowania pozbawionego światła. Dlatego właśnie na wybór różnego typu lamp do domu poświęcamy bardzo dużo czasu. Powinniśmy w związku z tym zdawać sobie sprawę, jakie są obowiązujące trendy w oświetleniu.

Co jest popularne

jadalnia   slider
Autor: Dekoral
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/zielone_wzgorze.jpg

W naszym kraju nadal najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lampy sufitowe (na tej stronie: Najczęściej do każdego pokoju wybieramy jeden główny żyrandol i ewentualnie czasem dodatkowe źródła światła. Dobrze jest jednakże poprzyglądać się bliżej innym typom oświetlenia. Szczególnie w nowocześnie urządzonych wnętrzach można zrezygnować z jednego górnego źródła światła na rzecz choćby kilku ustawionych w rogach pokoju lamp oświetlających konkretne fragmenty pomieszczenia. Możemy zdecydować się również na kilka albo nawet kilkanaście światełek halogenowych rozłożonych na całej powierzchni sufitu. Wszystko zależne jest tylko od charakteru pomieszczenia.

Delikatne oświetlenie sypialni

Dla każdego człowieka istotnym miejscem w domu jest sypialnia. I w tym miejscu ze światłem da się poszaleć. Zwyczajne lampki nocne (spójrz na to: najchętniej kupowane produkty) umieszczone na nocnych stolikach powoli są wypierane przez lampki montowanym na przykład w zagłówku łóżka, a nawet bezpośrednio do ściany nad łóżkiem. Możemy także zdecydować się na duże lampy stojące i nie kupować w ogóle nocnych stolików. Wybór jest właściwie nieskończony. Pamiętajmy tylko, że w pokoju, w którym śpimy dobrze zdaje egzamin ciepłe, delikatne lampki (zobacz ofertę). To powinno być miejsce odpoczynku, więc nikt nie chce mieć tam światła jak na stołówce czy stadionie.

Oświetlona kuchnia

Kuchnia to miejsce, gdzie wszyscy domownicy spotykają się w trakcie posiłków, aby pogadać, wymienić się wrażeniami z całego dnia. Miejsce to powinno zachęcać do przebywania, wobec tego także światło jest ważne. Lampy do kuchni (zobacz: na tym serwisie) muszą emitować jasne światło, ale dobrze jest pomyśleć nad odpowiednim rozmieszczeniem lamp. Jedna lampa sufitowa nie spełni swojego zadania. Będziemy zasłaniać sobie światło (zobacz więcej) przygotowując posiłki, nie będzie intymności i miłego klimatu. Dlatego lepiej jedną lampę umieścić nad stołem, a nad blatami roboczymi zamontować parę mniejszych lampek. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się wspaniale.