łóżko dwuosobowe

Oryginalne wskazówki na aranżowanie małej sypialni

Teraźniejsze budownictwo, wysokie bloki i… małe mieszkania. Taka prawda, meblowanie tych lokali stanowi nie lada wyzwanie dla architektów wnętrz i ich właścicieli, upragnionych mieszkań. Tym samym myślimy jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W prawdzie sklepy i sieci handlowe zajmujące się stylizacją domów prześcigają się w projektowaniu mebli i systemów do przechowywania odzieży przeznaczonych do niewielkich wnętrz, ale ciągle trudno wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie to wielkie utrapienie. Bo jak zmieścić w takiej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim powinna być ona przestronna i jasna. No i nie powinna być przestrzenią wypełnioną bibelotami, bo wprowadzi to chaos i nie będzie sprzyjać wypoczynkowi. Biel i szarość to klasyczne barwy, które sprawdzą się w każdej sypialni. Ściany i meble kupmy białe, zaś dodatki dobierzmy szare. Pojedynczy przedmiot, np. poduszka może być w ciemne paski, bądź duże grochy. Używając kolorów w ten sposób sprawimy, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestrzenne.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod tym linkiem oraz czytaj więcej (http://www.brumet.com.pl/) na ten temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Radzimy także użyć rolet do osłonięcia okien. Możemy także postawić na połączenie bieli wraz z innym, mocnym kolorem, np. czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo oryginalnie. Inną kwestią jest ograniczenie do minimum mebli. W zupełności starczy nam spore, dwuosobowe łóżko z wygodnym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Zadbajmy, by pod łóżkiem znalazły się szuflady na pościel. Na łóżku połóżmy kilka poduch różnej wielkości. Jedną ze ścian zabudujmy szafą – nie będzie nam potrzebna komoda, będziemy mogli w niej dać pościel, ręczniki i wszystkie ubrania. Więcej inspiracji znajdziesz na pomysły na Polecamy!