sypialnia

Obrazy przeznaczone do salonu – czyli, jak dobrać idealny obrazek do wnętrza własnego pokoju

Wbrew pozorom wybranie najlepszego obrazu do naszego własnego wnętrza nie jest tak prostą sprawą jakby się miało możliwość wydawać. Na rynku obrazków – przynajmniej w obecnej chwili – zaistniało zatrzęsienie obrazków, wewnątrz których to każdy znajdzie jakąś rzecz dla samego siebie.

sypialnia
Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com
Omijając klasycznymi obrazami i ich reprodukcjami, istnieją tak przezywane „nowoczesne obrazy”, które składają się z obrazków na płótnie (bywają one na jego środku drukowane), a także tryptyków…
Nasz temacik zaczniemy od tryptyków, które są przykładem doskonałym obrazów do saloniku. Składające się z paru elemencików, które razem tworzą obrazek, który to można ułożyć na ścianie w przeróżnych odległościach, jednak trzeba zapamiętać, że nie mogą być zbyt wielkie, bo to psuje ich efekt! Mają możliwość się składać z trzech oraz więcej elementów, oraz mają możliwość mieć bardzo różne kształty – od zwykłych po układanych blisko siebie prostokątów, czy kwadratów, aż do kształtów mniej „symetrycznych”, na przykład przypominających dawne kształty w grze Tetris. obrazy do salonu nie zakańczają się jednak na tryptykach, albowiem jak zostało już wspomniane, powstały także obrazy nowoczesne, a także klasyczne reprodukcje (twoja-galeria.eu/reprodukcje/3457-lawson-ernest/) lub wartościowe oryginały.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź klej do drewna nas, a na pewno znajdziesz ciekawe fakty.

Porównując do reprodukcji czy też oryginałów, różnych mistrzów płótna – tak nowoczesne obrazy są o wiele tańsze i zdawać by się miało możliwość bardziej bogate tematycznie.

Podczas kiedy oryginalne obrazy powstały w danym okresie historycznym i przedstawiały to co łączyła się z owym czasem, tak obrazki nowoczesne mogą przedstawiać co wyłącznie się chce, łącznie z zdjęciami naszych bliskich osadzonymi na płótnie!