Mała łazienka

O czym pamiętać projektując niedużą łazienkę?

Niewielkie pomieszczenia zazwyczaj sprawiają nieco więcej problemów, kiedy chodzi o aranżację wnętrza. Ale wszystkie kłopoty da się zniwelować przy odrobinie kreatywności i użyciu kilku podstawowych reguł. Jak więc podejść do urządzania małej łazienki?

Mała łazienka
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na samym początku powinniśmy dobrze przemyśleć to, czego tak na dobrą sprawę potrzebujemy w łazience. Być może z pewnych elementów możemy po prostu zrezygnować. Wyjątkowo ważna sprawa to kupno wanny lub prysznica. Gdy ważna jest dla nas większa ilość miejsca, warto wybrać kabinę prysznicową. Prysznic potrafi zająć nawet dwa razy więcej miejsca.

Inną sprawą jest dobre rozplanowanie rozłożenia urządzeń. Specjaliści doradzają, by sedes instalować po przeciwległej stronie do umywalki, a wannę albo kabinę prysznicowa przy ustawionej pod kątem prostym. To wyjątkowo efektywne ustawienie w przypadku małej, toalety o proporcjach kwadratowych. Gdy z kolei mowa o meblach, to świetnym pomysłem jest kupienie elementów wyposażenia na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie o wiele efektywniej wyzyskać niewielką przestrzeń. Więcej pomysłów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz na .

łazienka
Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kupowanie mebli gotowych doprowadzi do tego, że przy ścianach powstaną nieduże, niewykorzystane przestrzenie. A w przypadku niewielkiego wnętrza liczy się każdy fragment. Zamawianie pod wymiar oznacza nieco wyższe nakłady finansowe, ale miejmy na uwadze, że łazienkę wyposażamy w perspektywie kilkuletniej.

Na koniec opłaca się pomyśleć też nad barwami. Poza walorami użytkowymi niewielkiego wnętrza, pragniemy także, by posiadało ono plusy estetyczne. Co za tym idzie, warto wybierać głównie jasne kolory. Ma to zastosowanie do barwy ścian, jak i elementów stanowiących wykończenie.