O czym pamiętać kupując lampę? Co może być dobrą radą? Jakich rzeczy się wystrzegać?

Dobór oświetlenia do mieszkania może przysparzać pewne trudności, dlatego warto znać kilka zasad, którymi dobrze jest się kierować. O jakich rzeczach pamiętać?
Oświetlenie w mieszkaniu to klimat, jaki można nadać aranżacji.

Dobrze jest skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób można uzyskać ciekawy rezultat aranżacyjny. Dobrze jest pamiętać, że jedno górne światło nie wystarczy. Jeżeli w salonie znajduje się tylko jedna lampa ufo, to zatroszczmy się o dodatkowe oświetlenie . Zarówno lampy podłogowe jak również takie stojące na szafkach spowodują, że w pokoju będzie przyjemniej. Wieczorną porą można stworzyć miły klimat i rozluźnić się przy takim oświetleniu.
Wykładziny dywanowe

Autor: POLYFLOR
Źródło: www.podlogi.info
Barwa światła również ma znaczenie. Cieplejsza barwa spowoduje, że pomieszczenie będzie bardziej przyjemne, z kolei chłodniejsza barwa bardziej skłoni do działania. Z tego względu też, w mieszkaniu w którym mamy zamiar się zrelaksować cieplejsze światło będzie bardzo dobre, natomiast w pracy bardziej sprawdzi się to chłodniejsze.
Dopasujmy lampę także wyglądem do klimatu pokoju. Gdy posiadamy pokój urządzony w klimacie nowoczesnym, to kiepsko wkomponuje się klasyczna lampa. Podobnie lampy hiszpańskie należy kupować rozważnie sprawdź lampy hiszpańskie. Tym bardziej większe lampy z dużą ilością zdobień są bardzo widoczne. Z tej przyczyny tym bardziej trzeba dobrze dopasować je do całości aranżacji. Źle dopasowana lampa jest w stanie popsuć nam całą koncepcję.

Należy uważać szczególnie na modele, które są dosyć oryginalne. Zapewne same w sobie są piękne. Jednak niekoniecznie będą wyglądały dobrze gdy ustawimy je blisko naszych domowych sprzętów.