O bramach garażowych

Miejsce do parkowania jest szczególnie ważną częścią każdego budynku. Dlatego dobrze jest zaplanować je już w czasie budowy, aby być pewnym, iż będziemy mogli kupić stosowną bramę w normalnych wymiarach.

W innym wypadku będziemy musieli wykonać drzwi na zamówienie, których ceny są o wiele wyższe. Jakie w związku z tym bramy mamy do wyboru?

Przede wszystkim są to bramy skrzydłowe. To jeden z najbardziej popularnych typów bram dostępnych na http://bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy. Działają na takich samych regułach jak normalne drzwi. Najlepsze są bramy z dwoma skrzydłami, ponieważ po otwarciu nie zajmują dużo miejsca. Przeważnie otwierane są ręcznie. Produkuje się je z różnego rodzaju drewna, w tym drewna sosnowego czy dębowego. Są wyjątkowo łatwe w montażu i niedrogie, ale zimą mogą sprawiać problemy, zwłaszcza, jeżeli będzie dużo śniegu – należy go odgarnąć, zanim otworzymy bramę, albowiem inaczej nie będzie to wykonalne.

Drugi rodzaj bramy to bramy uchylne czy inaczej płytowe. Najczęściej montuje się je w garażach przeznaczonych na jedno auto, ponieważ ciężko jest znaleźć takie drzwi o większej szerokości. Robi je niewiele przedsiębiorstw, a dodatkowo – są droższe. Bramy uchylne są łatwe w montażu oraz w obsłudze. Wystarczy je podnieść, wtedy drzwi chowają się pod sufitem. Działanie to nie wymaga wiele siły, gdyż pomagają specjalnie zamontowane sprężyny, kilkustopniowe zawieszenie i szyny umożliwiające precyzyjne i bezszmerowe przesuwanie się podnoszonego skrzydła. Kolejne bramy to bramy segmentowe, czyli sekcyjne. Są doskonałym rozwiązaniem w budynkach, w których nie ma dość miejsca na podjeździe bądź auto wyjeżdża od razu na ulicę. Brama składa się z segmentów, które podczas składania chowają się wewnątrz garażu – w zależności od modelu albo wzdłuż sufitu, albo wzdłuż ściany. Źródło: http://bramkor.pl/.

Bramy rolowane z kolei działają jedynie na napęd elektryczny. Do ich założenia konieczni są zawodowcy. Bramy takie mają zabezpieczenia. Ich działanie jest podobne do działania rolety okiennej.Jeżeli zatem potrzebne ci drzwi garażowe, Warszawa to właściwe miasto do zrobienia zakupów. Znajdziesz tutaj wiele sklepów oferujących najwyższej jakości towar. Przeanalizuj więc, jakie drzwi najlepiej spełniają twoje oczekiwania i kup wybrany produkt.