Kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Renowacja kuchni obliguje do przemyślenia jej przyszłego wystroju. Retro, a może nowoczesna i niebanalna kuchnia? Odrobina szaleństwa chyba nikomu nie zaszkodziła.

Kuchnia
Autor: Franke
Źródło: FRANKE

Nowoczesny wystrój ofiarowuje najwięcej możliwości. Nie musisz przywiązywać się do sztywnych zasad narzucanych przez styl i można z czystym sumieniem poddać się trendom, dowolnie je łącząc. Wystarczy poszukać „akcesoria meblowe sklep” i znajdziemy wszystko czego potrzebujemy, oprócz pieniędzy na koncie.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Niewielkie powierzchnie zmuszają do scalenia kuchni z salonem – to najprostszy sposób na wyeksponowanie przestrzeni. Scalenie kuchni z jadalnią i salonem nie należy do najprostszych – wymaga przeanalizowania projektu. Granicę między pokojami może wyznaczać jedynie linia podłogi: w kuchni warto zdecydować się na stylowe płytki. Innym rozwiązaniem może być wyznaczenie punktu na barową ladę, która przy okazji powiększy przestrzeń do gotowania.

Najważniejsze, aby w niewielkiej kuchni tak zaaranżować ułożenie wyposażenia, żeby szafki zmieściły jak najwięcej, chroniąc nas w taki sposób przed nieporządkiem. Pomocne mogą być np. kosze obrotowe, które pomogą zachować ład.

Ukryj kuchenny chaos

Kosze cargo to najciekawsza propozycja na wygospodarowanie miejsca w kuchni. Tego typu mobilne kosze do szafek pozwalają na trzymanie drobnych sprzętów. Głębokie szafki i szuflady to jeden z niewielu sposobów na usystematyzowanie ułożenia garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia z charakterem

Współczesne wnętrza to wyraziste i nietuzinkowe formy, a także kolory. Dobrym połączeniem jest biały i czarny. Wydaje się, że czarna kuchnia nie może okazać się odpowiednim wnętrzem na odpoczynek dla całej rodziny, ale kreatywny pomysł, pozwala wyjątkowo wykorzystać ten kolor. Gustowne wnętrze w czerni dobrze współgra z jasnymi ścianami i chromowanymi szczegółami. Skromne pomieszczenie nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a detale wybrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Świecące meble z płyty dopełni elegancki sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka będzie strzałem w dziesiątkę.

Współczesna kuchnia to także mocne kolory takie jak pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Ostateczny kształt zależy od fantazji mieszkańców. kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchenna) Kuchnia – zobacz jak wykonujemy kuchnie na wymiar

Źródło: reling.pl