art deco

Nietuzinkowy styl art deco do twojego mieszkania

Pomysłów na urządzenie modnego nowoczesnego mieszkania istnieje współcześnie dość dużo. Jeżeli chodzi o aranżację wnętrz możemy wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się indywidualnym wykorzystaniem mebli i innych akcesoriów do domu. Zależnie od obranego stylu wykorzystuje się konkretne wyposażenie, dzięki czemu akcentuje się zasadnicze jego cechy. Jednym z cieszących się współcześnie dużym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, gustowny i oryginalny zarazem.

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzymy w większości w pierwszej kolejności z wysublimowanym malarstwem. Rzeczywiście, jeśli chodzi o art deco obrazy – (kliknij www.twoje-fototapety.pl/obrazy.html) są jednym z pierwszych wyznaczników tego stylu. Ma on swoje odniesienie jednak także w modzie, jak i przy urządzaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu cechuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze, wnętrza urządzone w art deco ą symetryczne i harmonijne. Przejawiają się to chociażby w wykorzystaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny format.

Wraz z nimi idzie zauważalna, nierzadko kontrastująca ze sobą kolorystyka. Żywe barwy takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą albo czernią. Używa się przy tym najczęściej jasne, zdecydowane tonacje. We wnętrzach typu art deco kluczowe jest zachowanie odpowiednich proporcji. Nie oznacza to jednak, że wykorzystuje się jedynie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w otrzymaniu pożądanego efektu. Styl ten jest bowiem bardzo nowatorski – surowe szkło i szlachetną stal łączy się tutaj z przeróżnymi rodzajami drewna. Wszystko natomiast musi ze sobą harmonijnie współgrać i tworzyć atrakcyjną całość.

art deco
Autor: Jean-Pierre Dalbéra
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze cechy stylu art deco możemy poznać oglądając obrazy. Najszybciej możemy to zrobić przeglądając internet (źródło). Niejedna tutejsza galeria (oferta obrazów abstrakcyjnych) art deco oferuje możliwość obejrzenia, a równocześnie zakupienia obrazów w tym tylu. W Polsce jedną z popularniejszych artystek, która tworzyła w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto zobaczyć jej obrazy, bowiem są rzeczywiście nowatorskie i niekonwencjonalne. Warto też kupić, chociaż jeden obraz art deco, jeżeli właśnie to w tym stylu chcemy zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy bardzo dobrze podkreślają tego rodzaju wnętrza.