images

Niebanalne pomysły na ogrodzenie

Jeżeli jesteśmy posiadaczami domu, z pewnością zależy nam także na tym by jego otoczenie prezentowało się pięknie. W końcu to przecież nasz azyl, miejsce na relaks i spędzanie czasu z bliskimi. Równy podjazd i dopieszczony ogród to jednak nie wszystko. Pamiętać trzeba jeszcze o ogrodzeniu podwórka.

Naturalnie, można otoczyć działkę zwykłą siatką, ale jeżeli możemy podkreślić piękno domu jeszcze w ten sposób, to dlaczego z niej nie skorzystać? W ostatnich latach wielką popularność zyskało kowalstwo artystyczne, a więc różnego typu fikuśne kute elementy. To bardzo miła odmiana po okresie, kiedy królowały paskudne, ciężkie płoty z betonu.

Kute ogrodzenia

Autor: mcginnly

Gdy chodzi o ogrodzenia kute wybór wzorów jest bardzo duży. Na sto procent każdy znajdzie coś we własnym guście. Od prostych i delikatnych wzorów, przez gdzieniegdzie zdobione aż do fikuśnie wykuwanych roślinnych wzorków. Możemy właściwie zestawiać je wedle woli. Dla przykładu jedno zdobione przęsło w całym ogrodzeniu.

Powinniśmy także pomyśleć nad dopasowaniem innych elementów do płotu. Można choćby na balkon, czy wejściowe schodach (zobacz poszerzone informacje pod linkiem) zamówić balustrady kute z identycznym wzorem. Idealnie uzupełniają wygląd otoczenia naszego domu i z pewnością dodają urody. Pamiętajmy tylko, żeby nie przesadzić. Jeżeli założymy całe ogrodzeniami(polecamy producent ogrodzenia panelowego) wyładowane ozdobnymi wzorami, nie będzie to wyglądało estetycznie tylko kiczowato. Musimy pamiętać również, by taki płot był bezpieczny, w szczególności jeżeli mamy małe dzieci, albo psy. Wiele wystających, metalowych elementów może stanowić zagrożenie.

na co zwracać uwagę?

Autor: Rintal Polska

Z pewnością dobry fachowiec zajmujący się kowalstwem artystycznym doradzi nam jaki wzór wybrać, a nawet wykona ogrodzenie według naszych wskazówek (—projekty—). Zwróćmy także uwagę na zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą. Nie chcemy przecież, żeby płot, za który zapłacimy zardzewiał po roku.

Kute ogrodzenia są piękne i cieszą się coraz większym powodzeniem. Są wspaniałą alternatywą dla drewna, no i oczywiście są o wiele trwalsze. Zdecydowanie warto kupić takie ogrodzenie. Nie tylko będzie odgradzać naszą działkę, ale też będzie pięknym elementem ozdobnym.