Stół na wiele lat

Naucz się w jaki sposób stworzyć swój niepowtarzalny stolik z palet!

Kochasz gdy sprzęty w Twoim lokum posiadają charakter? Jednocześnie nie masz ochoty stracić dużej ilości pieniędzy? Rozważ samodzielne zbudowanie mebla, który nada pomieszczeniu kompletnie modnego tonu!

Krok po kroku przedstawimy Ci jak sklecić stylowy i tani stolik z palet.Zobacz również inne produkty: Tu

stół stolarski
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zorganizuj nieodzowne materiały: dwie europalety, pędzel, papier ścierny, impregnat, opcjonalnie strug i farbę w wymarzonym odcieniu. Przy zastosowaniu papieru ściernego wyhebluj swoje palety. Zwróc uwagę podczas używania papieru ściernego i kontaktu z nieobrobionym drewnem, o zadrapanie łatwo. Wyszlifowanie drewna jest pracą znojną, pomimo tego nie zgub animuszu do majsterkowania przy swoim pierwszym, osobistym stoliku, gdyż wynik godny jest momentu zmęczenia.

Gdy już uzyskasz odpowiednio gładki rezultat, możesz zacząć impregnację. Użycie impregnatu jest znaczące, jako że bez niego w późniejszym czasie nasz stolik z palet może stać się celem inwazji pleśni, grzybów bądź owadów. Bądź wytrwały ze względu na fakt, że impregnat powoli schnie. By posmarować drugą warstwę często należy poczekać, w zależności od zakupionej substancji impregnującej, od paru do paręnastu godzin.

Późniejszym etapem jest pokrycie powstającego stolika. Zdecyduj jaki barwa współgra z pokojem, które wyznaczysz dla swojego dzieła. Surowy biały? Może optymistyczna zieleń? Puść skrzydła fantazji! Skoro odcień stolika z palet jest wybrany przystępujemy do malowania go. Zobacz (więcej informacji) stronę:

Dekoracje świąteczne na białym stoliku
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
W razie gdyby Twój mebelek byłby zbyt niski, nie martw się – możesz wykorzystać kolejną z palet. W wypadku gdy nie chcesz użyć kolejnej palety, spróbuj zdobyć drewniany klocek, który wybornie spełni oczekiwania w tej roli. Opcjonalnie całokształt ukoronuj przezroczystą taflą.

Gratuluję, powiodło Ci się – Twój stolik z palet jest skończony! Pozostaje wyłącznie wybrać miejsce świeżego stolika i rozkoszować się rezultatem naszej kreacji.