Łazienka, kabina szklana Guardian CristalGuard

Najlepsze łazienki w sieci!

Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważnym miejscem w domu jest łazienka. Od pójścia do łazienki większość ludzi zaczyna dzień, jest to także ostatnie miejsce jakie odwiedzamy przed snem… W trakcie dnia też często chadzamy do łazienki aby się odświeżyć wskakując do wanny czy choćby umyć ręce. Skoro tyle czasu spędzamy w tym miejscu, to warto zadbać żeby wracać do toalety z przyjemnością a nie z przymusu. Jak to zrobić?

Łazienka, kabina szklana Guardian CristalGuard
Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
Zacznijmy od ustalenia właściwego rozkładu wszystkich sprzętów, które znajdą się w pomieszczeniu. Nie chcemy chyba aby umywalka czy sedes uniemożliwiały nam otwarcie pralki (polecana strona)… Niestety architektura budynku w którym mieszkamy często ogranicza naszą wyobraźnię przy projektowaniu rozkładu, ponieważ pewne rury czy otwory wentylacyjne nie mogą być przemieszczane. Prawda jest jednak taka, że nie ma rzeczy niemożliwych i jeśli zatrudnimy prawdziwego fachowca to będziemy pewni, że wszystko będzie w porządku. Ważne jest aby do naszego pomieszczenia właściwie dobrać meble łazienkowe tak aby w przyszłości wiedzieć gdzie co jest i mieć do wszystkiego łatwy dostęp. Również bardzo istotnym elementem wyposażenia łazienek są płytki ceramiczne.

Najważniejszą funkcją łazienki jest jednak utrzymanie higieny. Po męczącym dniu w pracy często marzymy już jedynie o ciepłej kąpieli lub szybkim prysznicu. Wielu ludzi woli kabiny prysznicowe od zajmującej dużo miejsca wanny. Kabina prysznicowa nie tylko zajmie mniej miejsca niż wanna ale również nie wymaga instalacji dodatkowych osłon zapobiegających rozpryskiwaniu wody. Oszczędzi nam to zapewne sprzątania łazienki po kąpieli.

Wiele osób jednak nie wyobraża sobie toalety bez dużej wanny. Długa, relaksująca kąpiel działa znakomicie nie tylko na nasze ciało ale także na ducha. Jeżeli dodamy do wody np. olejki eteryczne, puścimy spokojną muzykę i przygasimy światło lub [deratyzacja dla firm – vaco] zapalimy świeczki to trudno o bardziej relaksujące i odprężające zajęcie. I nie mówię tu o Jacuzzi czy wannach z hydromasażem. Ten typ kąpieli preferują głównie panie, podczas gdy panowie wolą wziąć szybki prysznic niż marnować czas na leżenie w wannie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w brodziki.

Jeśli chcemy się czuć dobrze w naszej łazience, musimy poświecić trochę czasu na wybór elementów wykończenia. Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy po wejściu do toalety są baterie łazienkowe . Ten element wyposażenia może być nie tylko praktyczny ale również ładny i przyciągający uwagę. Ważna również jest jego niezawodność. Niektórzy producenci dają nawet 100 lat gwarancji na części metalowe baterii! Warto więc przejrzeć ofertę producentów armatury zanim dokonamy zakupu.

Toaleta jest tak ważnym pomieszczeniem w naszym domu, że należy poświecić trochę czasu na jej planowanie. Na rynku jest wielu producentów sprzedających akcesoria łazienkowe, więc jeżeli mamy w planach remont lub wyposażenie łazienki od podstaw to wystarczy pogrzebać trochę w sieci aby znaleźć ofertę najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Ja już wiem gdzie pójdę na zakupy…