images

Najfajniejsze artykuły dekoracyjne do mieszkania

Dom to miejsce, gdzie chcemy złapać oddech po długim dniu w biurze. Tam poszukujemy ukojenia , spokoju i regenerujemy witalność. Warto więc zatroszczyć się, by było to przytulne miejsce, kameralne i zorganizowane ze smakiem. Nawet w pobliskim supermarkecie można nabyć artykuły dekoracyjne do domu.

Są niedrogie , a upiększają bardzo ładnie. Sprawiają, że wnętrza są ciepłe i chętnie spędzamy w nich czas. asortyment jest ogromny. Może do aranżacji domu nadają się świeczniki, a może lepiej sprawdzą się wazony, dekoracyjne pudełka, albo dekoracyjne doniczki do kwiatów. Jeżeli chcemy, żeby pokój piękniepachniał – poszukajmy kominka do olejków zapachowych. Wykorzystać można także ramki do zdjęć, rysunki, zdjęcia, tkaniny i mnóstwo innych.

Lampy wiszące
Autor: Mavis
Źródło: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/

Można do dekorowania domu wykorzystywać to, co daje nam natura – kwiaty, gałązki, liście, owoce czy warzywa- zależnie od pory roku. Ładne, dojrzałe marchewki, czy kalafiory są idealną ozdobą kuchni – ostatecznie kalafior przecież jest kwiatem. Owoce świetnie wyglądają w wiklinowych koszykach, czy misach z drewna. Te materiały wspaniale podkreślą urodę warzyw czy liści. Gdy mieszkanie zaaranżowane jest w nowoczesnym stylu nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z ozdabiania go owocami czy warzywami. To mit, że odpowiednie są wyłącznie do rustykalnych domów. Wystarczy, że wspomniane owoce ułożyć w szklanej czy metalowej misie – i już ozdoba nabiera interesującego, nowoczesnego rysu. A przy projektowaniu kuchni pomyślmy o lodówce do zabudowy (więcej w tym miejscu: rekomendowana treść), która stanie się dopełnieniem stylu.

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie wnętrz naszego mieszkania (kinkiety, lampy łazienkowe i lampy ścienne). Jedno górne źródło światła niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. W zasadzie takie światło jest zbyt ostre, jeśli chcemy, by cały pokój był doświetlony. A jeżeli wkręcimy słabszą żarówkę – kąty pokoju są ciemne i takie wnętrze wcale nie zaprasza do spędzania w nim czasu. Wtedy doskonałym rozwiązaniem są lampy stołowe. W tej kategorii też wybór jest wielki. Możemy kupić lampy (zobacz nowoczesny żyrandol) w bardzo wielu rozmiarach, utrzymane w różnorodnej stylistyce. Na pewno któraś będzie odpowiednia do naszego domu.