mydło marsylskie

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu odpowiedniej kołdry?

Spędzamy pod nią średnio sześć godzin w czasie snu każdego dnia. Wybór właściwej wielokrotnie stanowi nie lada kłopot. Musimy podjąć decyzję czy też wybrać pióra, czy też wypełnienie syntetyczne.
Zależnie od wkładu kołdra mogłaby służyć różnym ludziom.

Dziś na rynku mamy dostęp do wielu modeli poczynając od wymiaru, na różnorodnych wkładach termoizolacyjnych kończąc. Należy pamiętać, że co poniektóre wkłady mogą uczulać. Wtedy nie będą dobre dla osób posiadających alergię. Poza tym każdy z nas preferuje odmienną temperaturę – co poniektórzy owijają się kołdrą przez cały rok, a innym wystarczy kocyk lub kołdra letnia.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to czytaj więcej o podobnej tematyce na nowej stronie – odnajdziesz ją w linku poniżej.

Wybór kołdry jest zatem nie najłatwiejszy. Jednak w tym tekście postaramy się przybliżyć walory każdej z nich.

mydło marsylskie
Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com
Kołdry puchowe wykonuje się z puchu gęsiego albo kaczego, chociaż w najwyższym stopniu ceniony jest gęsi, uznawany za bardziej wytrzymały i sprężystszy. Są one leciutkie, lecz równocześnie dobrze ochraniają przed zimnem. Odprowadzają wilgoć, pozwalając cerze oddychać nie przegrzewając jej. Przez wzgląd na naturalne wypełnienie można by jej używać przez pełny rok. Zależnie od grubości i ilości wykorzystanego puchu, wytwórcy kołder oferują kołdry puchowe wielosezonowe jak i letnie i na zimę. Tego typu wariant kołdry nie nadaje się dla alergików, gdyż może wywoływać uczulenie. Kołdrę puchową w typowym wymiarze zakupimy już w przedziale cenowym 140-200 złotych. Są kołdry najbardziej luksusowe, z największej jakości piór, z pokryciem jedwabnym oraz grawerowaniem z kryształków Swarowskiego. Te mogą kosztować nawet 4500 złotych.

Ogólnie twierdzi się, że kołdry z wełny doskonale łagodzą dolegliwości reumatyczne czy też zapalenie mięśni. Niestety nie nadadzą się one dla osób posiadających alergię.