szafka

Na co zwrócić uwagę dobierając oświetlenie do mieszkania? Jakiego rodzaju rozwiązania mamy do wyboru?

Dobierają oświetlenie do domu lub mieszkania możemy mieć spory problem, gdyż rynek jest naprawdę bogaty w różnorodne wzory lamp, że ciężko zdecydować się na właściwy model.

szafka
Źródło: flickr.com

W ostatnim czasie coraz więcej ludzi decyduje się na oświetlenie nowoczesne – kliknij aby zobaczyć źródło. Wiele osób rezygnuje ze standardowych, abażurowych lamp wybierając plafony. Ale czym jest plafon? Odpowiadając na to pytanie warto powiedzieć, że – to płaska lampa, która wisi blisko sufitu (zobacz galeriaoswietlenia.pl) i w jakimś stopniu do niego przylega. Co ciekawe na początku plafon nie stanowił formy lampy, ale zwykłej ozdoby sufitowej, dopiero z biegiem czasu odkryto, iż dwie funkcje możemy połączyć w jednym obiekcie. Obecnie plafony dość często wykorzystywane są w łazienkach, głównie ze względu na niezbyt dużą powierzchnię, którą zajmują.
pokój
Jednakże nie jest to ich jedyne wykorzystanie. Zależnie od wyglądu tego rodzaju lampy może zostać ona zamontowana również w pokoju codziennym, salonie, lub sypialni – w tym miejscu dużo zależy od gustów indywidualnych, które jak wiemy, są różne. Duża liczba osób kojarzy plafon tylko z prostym modelem, zbudowanym z mlecznego szkła. To jednakowoż błąd. Producenci lamp mają różne modele, co więcej można wykonać swój własny projekt – tego typu opcję mają już w swojej ofercie niektórzy producenci.

Do salonu lub sypialni najlepszym wyborem będzie plafon z kryształkami, jaki swoim wyglądem może przyćmić niejedną, standardową lampę. Wystarczy trochę kreatywności, żeby ożywić wnętrze oraz nadać mu unikalnego wyglądu – możemy to zrobić, dobierając właśnie taką, kryształową i nietypową lampę.