Na co warto zwracać uwagę przy wybieraniu osuszacza?

Wanny SPA to wyśnione miejsce, aby spędzić miło wieczór. Miła dłuższa kąpiel w wypełnionej bąbelkami wodzie da wyłącznie korzyści. Można by w ten sposób zrelaksować swoje ciało, zmniejszyć napięcie mięśniowe lub uspokoić zmysły czy po prostu poprawić sobie humor.

metafora kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nic zatem zaskakującego, że takie wanny z funkcją SPA są coraz częściej wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i w kameralnych hotelach, w jakich nie ma zbyt dużo przestrzeni na większej wielkości basenową nieckę.

Kiedy dowiadujesz się o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info (http://www.dekorianhome.pl/farby-ceramiczne) dotyczące źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Kiedy wybieramy instalację hotelowej lub ogrodowej wanny SPA, musimy również zatroszczyć się o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu, w jakim ma się ona znajdować. To wymagane, ponieważ nawet w przypadku relatywnie małej powierzchni wody występować będą znaczne ilości wilgotności. One natomiast mogą być zlikwidowane jedynie dzięki w odpowiedni sposób dobranemu osuszaczowi. Tego typu osuszacze basenowe pozwalają na bardzo wydajne osuszenie przestrzeni w łazienkach i na dostarczanie w tamtym miejscu czystego powietrza. Jest to możliwe, gdyż tego typu wilgotne powietrze, które gromadzi się w tzw. hali basenowej zasysane jest do środka osuszacza, w którym jest ochładzane, natomiast powstała tak skondensowana para wodna jest później odprowadzana na zewnątrz.

osuszacze basenowe

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto osuszacze basenowe to najczęściej stosowane oprzyrządowanie w wysokowydajnym systemie odbierania ciepła, przez co osuszone powietrze jest dodatkowo podgrzewane. Dopiero w takiej sytuacji powraca ono do pomieszczenia.

Wcześniej należy mieć pewność, czy konkretne urządzenie będzie pozwalać nam na efektywne osuszanie powietrza. Wydajność tego typu osuszacza, zależnie od wielkości pomieszczenia oraz wilgoci znajdującego się w tamtym miejscu powietrza, powinna liczyć od dwóch do pięciu litrów na godzinę.