Na co się zdecydować – własne “m” w bloku czy też szeregówkę?

Planowanie zakupu mieszkania wiąże się z koniecznością przeanalizowania wielu tematów. Podstawowym jest metraż a także typ lokalu jaki chcielibyśmy nabyć.

Musimy dokładnie przemyśleć własne potrzeby z chwili obecnej oraz wszelkie plany na przyszłość. Dobrze jest postarać się znaleźć odpowiedź na pytanie, co bardziej cenimy – bliskość centrum miasta, a może spokój jak ciszę którą doświadczymy na obrzeżach miejskich arterii.
W ostatnim czasie pośród naszych rodaków popularne stają się tzw. szeregówki, czyli domy bądź też mieszkania budowane w systemie szeregowym – odwiedź Kupno takiego lokalu daje nam uczucie posiadania własnego domu z wszystkimi plusami oraz minusami takiego rozwiązania. Lokal w zabudowie szeregowej nie musi odpowiadać każdemu. Dlatego należy dogłębnie przeanalizować taki pomysł. Jeżeli jednak mamy zamiar zyskać komfort mieszkania w większym niż przeciętny metraż, z dala od hałasu centrum zakorkowanej aglomeracji, to takie rozwiązanie może być dla nas idealne. Warto dodać, że częstokroć lokale w zabudowie szeregowej są w stanie pochwalić się swoimi ogrodami, co stanowi jeden z głównych argumentów jaki przemawia za zakupem. Bardzo często w ofercie sprzedaży szeregówki (więcej na ten temat tutaj) jest uwzględniony również argument własnego albo współdzielonego z paroma sąsiadami garażu.

Sprawdzanie pionów i poziomów ramy okna
Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Lokale w takiej zabudowie cieszą się wzięciem w mniejszych jak również i większych miastach.

Jeśli chodzi właśnie o lokal typu niezła szeregówka Wrocław ma do zaoferowania dużą liczbę inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach. W większości ofert są to lokale z własnym ogrodem i garażem. Sporą popularnością cieszy się dzielnica Ołtaszyn a więc i Partynice na jakich wybudowano parę interesujących inwestycji.