mydełka w płynie

Mycie rąk bardzo ważnym szczegółem dbania o higienę. Dozowniki do mydła użytecznym gadżetem toalet

Toalety publiczne zaopatrzone są rozmaicie. Jedne mają więcej urządzeń komfortowych dla użytkownika, inne mniej. Dozowniki do mydła są konieczne w takim miejscu, ponieważ lubiane mydło w kostce, które stosowane każdego dnia jest przez sporo, to nic innego jak skupisko bakterii i w żaden sposób nie przyczynia się do zdezynfekowania dłoni.

dozownik do mydła w toalecie publicznej
Autor: Eric Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Ręce najlepiej przemywać mydłem i niegorącą wodą – środki te nie mordują zarazków, jednak usuwają je z nawierzchni dłoni bezbłędnie. Słuszny czas to 15 sekund, niknie wtedy w przybliżeniu 99% drobnoustrojów. Powinno się o tym pamiętać, gdyż czas, jaki oddaje na tą prostą czynność większa część ludzi to mniej więcej 5 sekund. Instrukcja dezynfekcji rąk według Światowej Organizacji Zdrowia jest następująca: mydlimy je ocierając o siebie, także przestrzenie pomiędzy palcami, nie zapominamy o kciukach i grzbietach dłoni.

Przemywamy nadgarstki i obmywamy kończyny pod bieżącą wodą, suszymy. W łazience publicznej w dziewięciu na dziesięć wypadkach spotkamy się z płynnym mydłem. Dozowniki do mydła to naczelne wyposażenie toalet, rozróżniamy ręczne i automatyczne. Każde odmierzają stosowną dawkę mydła do umycia rąk za wsparciem systemu dozującego. Zapobiega on także skapywaniu płynu ze sprzętu, przez co powierzchnia dookoła nie jest pobrudzona. Oszczędza to też czas pracy ludzi sprzątających takie pomieszczenia.

Producenci w trosce o komfort nabywców starają się oferować dozowniki do mydła o sporej objętości, które wymagają rzadszego uzupełniania. I mogłoby się wydawać, że przy kupnie wybierać będziemy w kilku rodzajach – otóż nie! Rozmaite kolory, wzory dostępne są na rynku, a to wszystko dlatego, aby przystosować produkt do aranżacji pomieszczenia. Cena dozowników waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od półproduktu , z jakiego wykonane one są. Pionierscy producenci na polskim rynku to: Merida, Linea, Impeco. Rekomendujemy cały wpis: link (link).

Dłonie człowieka potrzebują przykładnego mycia. Non stop czegoś dotykamy, czasem nie mając świadomości, że na niektórych materiach są tak obfite skupiska bakterii. W toaletach publicznych znajduje się ich cała masa, więc wychodząc z niej przystaje pozbyć się drobnoustrojów. Dozowniki do mydła nie dość, że są rzeczą ekonomiczną, to jeszcze zapewniają nam wygodne stosowanie oraz tworzą pomoc dla ludzi zajmujących się sprzątaniem pomieszczeń publicznych.