fototapeta w łazience

Modne dekoracje na ścianę do małych i większych domów

Obowiązujące trendy w aranżacji wnętrz nie odbiegają bardzo od ubiegłorocznej mody. Wciąż na topie będzie minimalistyczny styl , czysta forma elementów wyposażenia, świetliste kolory oraz naturalne dodatki. Moda nie ulega większym zmianom, ponieważ ten styl jest praktyczny, elegancki i ergonomiczny, dlatego nie warto szukaćna siłę czegoś nowego.

tapeta w przedpokoju
Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładamy sukcesywnie coraz większą uwagę do estetyki aranżacji otoczenia w którym przebywają. W czasie kilku ostatnich lat znacznie częściej interesujemy się wyznacznikami dobrego stylu nie tylko w modzie odzieżowej, ale i wnętrzarskiej. Chcemy otaczać się przedmiotami i elementami aranżacji wyglądającymi modnie i ponadczasowo.

Coraz większą popularnością oraz popytem cieszą się także autorskie pracownie wykonujące wyposażenie wnętrz na indywidualne zamówienie. Należy wiedzieć, że nie odnosi się to jedynie wyposażenia kuchni i łazienki. Także przedpokój i garderoba otrzymują w ten sposób unikalny charakter. Maleńkie i ciasne pomieszczenia wymuszają indywidualne podejście, zwłaszcza, że zgodnie z danymi statystycznymi, decydujemy się na coraz mniejsze mieszkania. Mnóstwo z nich stwarza problemy z banalną aranżacją, dlatego typowe systemy meblowe dostępne w sieciówkach meblowych zwyczajnie nie zdają egzaminu.

Zabudowę szaf trzeba nieraz dopasować do trudnych warunków i basta. W przeciwnym wypadku nie wygospodaruje się odpowiedniego miejsca dla wielu niezbędnych rzeczy i sprzętów, z których korzysta każde gospodarstwo domowe.

W jaki sposób dobrać dekoracje do niewielkiego wnętrza?
Gdy trudy wyposażenia małych i nieustawnych wnętrz zakończyły się sukcesem można zastanowić się nad dekoracjami. Czasami jest tak, że na ścianach zwyczajnie brakuje miejsca na wymarzone obrazy na płótnie. Co wtedy wybrać? Sprytnym rozwiązaniem może być zastosowanie ciekawego koloru, albo użycie fototapety.

Grafika wielkoformatowa na ścianę, czyli fototapeta, może optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie. Wszystko zależy od gamy kolorystycznej i tematu nadruku. Najlepiej zda egzamin panoramiczny lub perspektywiczny widok w jasnej kolorystyce bądź monochromatyczny.
Tego typu sztuczki można wykorzystywać w każdym pomieszczeniu, np. w w małej łazience i niewielkiej sypialni. Wystarczy wyobrazić sobie piękną, ukwieconą łąkę, która rozciąga się za wezgłowiem łóżka. Prawda, że pięknie?