Fotorolety w salonie

Modna dekoracja pomieszczeń

Dzisiaj bez problemu można sobie zamówić naklejki na notebooka z obrazkiem jaki tylko nam się podoba, może być to pejzaż miasta, geometryczny wzór, bądź fotografia ukochanej. Podobnie jest z naszymi ścianami, które ozdobić możemy przykładowo drzewem genealogicznym czy widokiem na dziewiętnastowieczną ulicę Warszawy. Naturalnie stosując podobne ozdobne zabiegi musimy zachować umiar, aby nie przedawkować. Wnętrze w którym mieszkamy powinno być miejscem odpoczynku, nie powinno zatem być zbyt krzykliwie upiększane bo nie wypoczniemy.

Fotorolety z chmurami w sypialni
Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
Niezłym pomysłem jest następująca aranżacja pomieszczenia: jednobarwne ściany, najlepiej w odcieniach pastelowych, do tego proste sprzęty klasyczne Ikea albo nowoczesne zrobione z metalu i szkła, dyskretne oświetlenie. Takie wnętrze potrzeba jakoś ożywić. Jeżeli mamy za oknem ładny widok (dajmy na to zieleniec) kłopot rozwiązuje się sam. Jednak ci z nas którzy mają za oknami las… wieżowców nie będą na straconej pozycji.

Obecnie dzięki współczesnej technologii możemy sobie stworzyć nieduży ogród we wnęce okiennej, gdyż z pomocą przychodzą nowoczesne rolety okienne (kliknij tu) wyglądające tak samo jak fototapety. Potrafią one odwzorowywać ogródek czy też dowolny inny krajobraz. Można sobie zafundować rolety okienne obrazujące tygrysa albo z lasem deszczowym, zależnie od naszego charakteru bądź kierunku w którym urządzony jest nasz dom – przekonaj się: http://fivaro.pl/.

Rolety – zobacz – okienne to kawałek materiału rozpostarty na oknie za pomocą odpowiedniej ramy z mechanizmem rozwijania i zwijania. Klasycznie jest to materia jedwabny, natomiast nowoczesne rolety okienne stworzone bywają z tworzyw sztucznych na których nadrukowywane są różnorodne obrazy. Takie rozwiązanie sprawia, iż względnie łatwo możemy je wyczyścić. Wystarcza przetrzeć je delikatnie mokrą ściereczką, i mamy z głowy potencjalne zabrudzenia. Rolety okienne prócz tego iż są elementem dekoracyjnym pełnią także funkcje praktyczne. Za ich pomocą szybkim sposobem możemy zapewnić sobie odrobinę prywatności. Nie trzeba będzie już obawiać się, że w trakcie wieczoru przy świecach z partnerką będzie nam towarzyszył wścibski sąsiad z mieszkania naprzeciw, zerkający przez nasze okno.