images

Modele drzwi do domów

Drzwi wewnętrzne, jak sama ich nazwa wskazuje, umieszczane są wewnątrz budynku lub mieszkania. Ich główną funkcją jest izolowanie pokojów od siebie. Niekiedy jednak potrzebny jest w nich dodatkowy zatrzask lub inne zabezpieczenie. Bywa również tak, że nietypowa forma pomieszczenia wymaga nietypowych drzwi. Tak jest między innymi w przypadku pomieszczeń poddaszowych, do których prowadzą strome schody albo drabina.

W tego rodzaju miejscach czasami możliwe jest zastosowanie drzwi w postaci klapy podłogowej. Ponadto czasami w domach są niewielkie i ciasne pomieszczenia, czyli różnego rodzaju schowki i spiżarnie, które wymagają małych drzwiczek. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „drzwi – poszerzone informacje pod linkiem – wewnętrzne Warszawa” można uzyskać sporą ilość informacji na temat oferty drzwi, również tych niestandardowych (np. ).

Autor: Svadifari

Wybór materiału, z którego mają być wykonane drzwi wewnątrz budynku nie jest bardzo ważną kwestią. Tworzywo wykonania ma duże znaczenie dla drzwi zewnętrznych, gdyż tam decyduje o stopniu ich zabezpieczenia przed zniszczeniem oraz przed ewentualną kradzieżą. Drzwi wewnętrzne z kolei można produkować z każdego tworzywa. Widuje się czasami przykładowo zastosowanie drzwi przesuwnych ze sklejki, używanych do szaf, do zakrywania wejścia do pomieszczenia. Takie pomysł może się świetnie sprawdzić w ciasnych pomieszczeniach. Drzwi wewnętrzne warto jest więc kupować biorąc pod uwagę cechy zewnętrzne. Zazwyczaj są to drzwi ze stosunkowo lekkich i niezbyt kosztownych tworzyw sztucznych.

Istnieje duża liczba producentów takich drzwi. Należy do nich marka Invado, specjalizująca się właśnie w wytwarzaniu drzwi do domów (przykład tutaj: ). Wybór rodzajów jest dosyć spory, przy jednoczesnym dużym wyborze barw. drzwi (link do strony)

Zwykle są to drzwi z okleiną drewnopodobną, która jednak prezentuje się elegancko i przypomina naturalne drewno. Koszty tego typu drzwi są zwykle niezbyt duże. Jeśli chodzi o drzwi Invado, Warszawa ma z pewnością niezwykle szeroką ofertę, podobnie jak pozostałe większe ośrodki. Firma ta oferuje drzwi do różnorodnych pomieszczeń, na przykład kuchni czy łazienki.