ekspert

Moc zapachu

Poprawia samopoczucie, niweluje przykre dolegliwości, uspokaja. Można stosować ją w domu czy też w gabinecie SPA. Oto aromaterapia, w której stosuje się naturalne olejki eteryczne.
Węch jest jednym z dobrze rozwiniętych oraz w największym stopniu czułych zmysłów.

ekspert
Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Jadalnia
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
To dokładnie on najszybciej przekazuje do mózgu bodźce zewnętrzne. Ma również istotny wpływ na nastrój, zachowanie danej osoby. Niekiedy nawet nie przypuszczamy, że to dokładnie woń może być przyczyną gorszego nastroju. Stąd też niezwykle często celem zrelaksowania się, używa się stosownych eterycznych olejków, pachnideł czy chociażby świeczek zapachowych takich jak przykładowo Yankee Candle mały słoik o woni domowych, kremowych truskawkowych lodów, która wprowadzi Cię w świetny nastrój.
Aromaterapię od wieków stosuje się w łagodzeniu przeróżnych dolegliwości. Sukces tej metody udaremnić może jednakże doustne zażycie olejku eterycznego. Wówczas w pokarmowym układzie może dojść do zmiany składu spożytej substancji. Ów sposób stosowania aromaterapii jest możliwy jedynie w homeopatii. Wtenczas dana osoba przyjmuje preparat, np. pastylki z dodatkiem olejku eterycznego. Aromaterapię możesz wykorzystywać na dwa sposoby – poprzez skórę jak też układ oddechowy. A zatem eteryczne olejki możesz wcierać w skórę podczas masażu, dodawać je do kąpieli, a nawet wykonywać kompresy z ich użyciem. Ponadto aromaterapię stosuje się w inhalacjach.

Należy jednakże pamiętać, iż węch najprędzej wychwytuje wszelakie wonie. Dlatego też bez względu od metody zaaplikowania olejku eterycznego, to na początek poczujemy jego zapach.