Fototapety, fotolaminaty na meble i drzwi

Minimalizm – aktualny trend

Moda na minimalistyczną architekturę a także aranżację wnętrz jest ciągle na topie. Olbrzymim powodzeniem cieszy się również pochodzący od minimalizmu styl skandynawski, który pięknie łączy surową prostotę z przytulnością, którą dobrze jest zachować we wnętrzach mieszkalnych. W czym tkwi tajemnica aranżacji minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły nam w głowach?

salon
Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Prostota i minimalizm to ponadczasowe wartości, które nigdy się nie zestarzeją. Dawno temu zrozumieli to architekci i designerzy. Artefakty znanych twórców realizujących się w projektach opartych na zasadach minimalizmu, do dziś cieszą się uznaniem i sławą, natomiast ich dzieła wciąż kupowane są za olbrzymie pieniądze.

Minimalizm pozbawiony jest zbędnych dodatków i dekoracji. Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W takim pomieszczeniu nic nie rozprasza myśli, gdyż króluje w nich niczym nie zmącona równowaga i porządek.

Wciąż masz wielkie kłopoty ze znalezieniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie zawiodą.

Skandynawowie kochają i porządek. Jeśli nawet w ich pięknych, jasnych wnętrzach znajdują się dekoracje, zapewne mają one swoje praktyczne uzasadnienie. Wystarczy odwiedzić IKEĘ – prawie wszyscy kochają ergonomiczne i sprytne produkty wyposażenia wnętrz z tej sieci.

Minimalizm a fototapety

Podczas aranżacji wnętrza w stylu minimalistycznym ważną kwestią jest dobór i zestawienie ze sobą odpowiednich gatunków materiałów. W jasnym pomieszczeniu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo światła słonecznego warto zatroszczyć się o przyjazne wykończenie podłóg – np. drewnem w ciepłej kolorystyce. Meble należy wybrać proste, kubiczne, bez zbędnych ozdobników. Wybierając meble tapicerowane warto postawić na wygodne, miękkie, wykończone naturalnym obiciem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dodajmy mięciutkie dywaniki. Jakiego typu dekoracje warto zastosować? Jeśli nie chcesz ścian w innym kolorze niż biały, zdjęć i obrazków w ramkach może warto zamówić fototapety?

Doskonale zdadzą egzamin tu fototapety czarno białe (tapety ścienne – sprawdź), na całą ścianę lub jej fragment. Dużą popularnością wśród grafik czarno-białych cieszą się np. zdestaturowane panoramy, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.