inteligentny dom - analiza

Domy na miarę XXI wieku

Wszyscy doskonale wiemy, że w obecnych czasach najlepsze jest to, co może wyręczyć nas w wielu rzeczach. Dlatego kochamy smartfony, za to, że są w stanie przypomnieć nam o wszystkim. Lubimy nasze skrzynki mailowe, bo wysyłają automatycznie odpowiedzi na różne wiadomości. Kochamy rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędność czasu. Obecnie nawet można mieć inteligentne domy. Cóż to takiego, te inteligentne domy?

inteligentne instalacje
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż dom, który jest domem inteligentnym ma wbudowane instalacje, które pozwalają za pomocą jednego guzika zrobić parę rzeczy. Na przykład naciskamy przycisk i podnoszą się rolety, oświetlenie w domu zostaje wyłączone i i zaczyna się robić kawa w ekspresie, a przy okazji włącza radio. To plusy życia w inteligentnym domu. Do tego dochodzi też włączanie świateł na zewnątrz domu (www.manufakturaceramiczna.com.pl) i właściwej kombinacji świateł w mieszkaniu. http://malydomek.pl/przedstawiciele/35 Można również zaprogramować wszystko tak, by w parę chwil dom był gotowy na pojawienie się gości. Na przykład otwarcie okna – strona www – w pokoju gościnnym, zmiana oświetlenia, odpalenie żwawej muzyki i zmniejszenie temperatury w pokoju. Warto dla czystej wygody korzystać z tego typu rozwiązań. Powinniśmy w to zainwestować, bo będziemy mieli pewność, że nawet, kiedy wyjedziemy na wczasy na bank wszystkie okna i drzwi będą zamknięte i w ustalonym czasie będą paliły się światła, żeby zdawało się, że jesteśmy w domu. Może być to dobry odstraszacz potencjalnych złodziei.

Rozwiązania stosowane w nowoczesnych budynkach

Sporo osób myśli, że niektóre rozwiązania w domach są możliwe jedynie na ekranach telewizorów. Wydaje nam się, że część opcji widzianych w TV to komputerowa robota. I owszem mamy rację, komputerowa, ale fikcja możliwa tylko na monitorze, a zupełnie realna praca instalacji. http://www.umuza.pl/budownictwo/projektowanie-domow-jednorodzinnych-www-archon-pl-s-72/ Wystarczy, że będziemy mieli właściwie zaprogramowaną instalację w naszym domu. Nie musimy budować nowego domu możemy po prostu dzięki zamontowaniu inteligentne instalacje całkiem odmienić nasze codzienne funkcjonowanie. Inteligentna instalacja elektryczna i dołączenie do niej wybranych czujników daje możliwość na świetne rozwiązania w domu.

Możemy za pomocą jednego przycisku pozapalać światła na tarasie, uchylić drzwi, nastawić wodę na kawę i włączyć muzykę. W taki sposób w jedną sekundę dzieje się to, co nam samym zajęłoby kilka lub kilkanaście minut. A w tym czasie na przykład możemy zająć się przygotowywaniem przekąsek dla gości.

Więcej na ten temat: Andrew Lucas – domowe sale kinowe