Salon w mieszkaniu

Mieszkanie, jakie by nie było duże, po kilkunastu latach zaczyna dziwnie się kurczyć.

W szafach nagle zaczyna być coraz bardziej ciasno, więc powstają pomysły o jeszcze jednym meblu, gdzie pomieszczą się zebrane w międzyczasie nadprogramowe rzeczy. A może ich być dużo. Kolejne coraz nowsze ubrania jedynie powiększają kolekcję, bo dotychczasowych żal się pozbyć, niewielkie kuchenne urządzenia, każde do czegoś innego, zamiast ułatwiać przygotowywanie posiłków jedynie zagracają kuchnie, lecz również jeszcze kiedyś mogą być potrzebne. Do tego zwiększająca się liczba dziecięcych zabawek, akcesoriów ułatwiających życie domowe oraz – co oczywiste – powiększająca się ilość pamiątek z minionych lat.

]

To wszystko gdzieś się powinno zmieścić. Oczywiście dokładanie następnych szaf jakimś rozwiązaniem będzie, ale powierzchni lokalu nie da się rozciągnąć jak gumy i w końcu może zacząć brakować życiowej przestrzeni. Wszędzie dookoła można się natknąć na jakieś drzwi. Najgorzej zaczyna być wtedy, gdy ciasne wnętrze sprawia, że owe drzwi trudno otworzyć bez dodatkowej gimnastyki z zamknięciem innych.

Od wielu lat na rynku funkcjonują już meble wykonywane głównie na zamówienie, wyposażone w system do przesuwania. Nie tylko one są niezwykle wygodne, lecz przede wszystkim oszczędzają znaczne ilości powierzchni użytkowej domu. Dzięki rozwiązaniom tego typu można dosłownie wstawić dowolną szafę w wąskie wnętrze a dostęp do niej będzie nadal wygodny i bezproblemowy. Systemy przesuwne (https://invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) są bardzo ciche, pracują praktycznie bezawaryjnie i da się je instalować w szafach o stosunkowo dużych gabarytach. Pozwalają na montowanie drzwi wykonanych z wielu rodzajów materiałów, jakie można łączyć za pomocą odpowiednich profili. Różnorodne układy jezdne, na przykład górne i dolne, pozwalają na nieograniczone stosowanie zależnie od wymagań. Drzwi zaopatrzone w systemy przesuwne można podzielić na wersje składane oraz przesune (więcej na temat drzwi przesuwanych doczytasz tu). W naszych sklepach można znaleźć renomowanych wytwórców wyposażenia do każdego rodzaju drzwi, a jakość oferowanych produktów zapewni bezawaryjne działanie przez wiele długich lat.