Metody wykorzystania profilów

Ceowniki – jest to jeden z typów wyrobów hutniczych – są fragmentami konstrukcyjnymi, jakie mają niezmienny poprzeczny przekrój jak też dosyć dużą długość.
Są one na ogół wykonywane z aluminium, a wśród nich możemy rozróżnić kilka rodzajów.

drewniane schody

Źródło: pixabay.com
Czym odróżniają się od siebie a także jakie mają wykorzystanie? Owe zagadnienia poruszymy w poniższym artykule. Najpopularniejsze kątowniki w poprzecznym przekroju przywodzą na myśl jedną z symboli alfabetu, stąd się wzięła ich tytuły: teownik, ceownik, zetownik, dwuteownik czy kątownik.
kształtowniki

Autor: OXLAEY.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kształtowniki cechują się niezmiennością a także są używane w rozmaitych sektorach przemysłu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna parkiet wrocław także z pewnością wpadnie Ci w oko.

Doskonale nadają się przy konstrukcjach bramek, ogrodzeń, rusztowań a także delikatnych halowych konstrukcji. W przemyśle Automobilowym bywają użytkowane jako części łączące przyczepy oraz samochody ciężarowe, w kolejowym jako skład podwozi, wyposażenie różnego rodzaju wagonów jak też akcesoria kolejowe, natomiast w stoczniowym przemyśle jako fragmenty statków jak też pozostałych urządzeń portowych. W telekomunikacyjnym przemyśle kształtowniki widoczne są na masztach łączności bezprzewodowej jak też telefonii komórkowej, różnego rodzaju antenach, przekaźnikach jak też wyżłobieniach kablowych, zaś w przemyśle energetycznym na słupach tak zwanych trakcji energetycznych. Znajdą też wykorzystanie w maszynach rolnych, maszynach budowlanych jak też górniczych, również w systemach wysokiego magazynowania i w dźwiękochłonnych ekranach.

Należy dodać, że trwałość profili zależeć będzie od typu, klasy ich stalowych przekrojów i wariantu ich zginania. I bądź II kategoria oznacza na przykład, że w teowniku zachodzi naginanie sprężyste, zaś III albo IV – krzywienie plastyczne.