wino i ser

Metody na ładny barek w salonie

Napoje wyskokowe są w stanie nie tylko wprowadzić Cię rozrywkowy nastrój, ale również upiększyć Twoje lokum. Wino czy whisky prezentują się zwykle bardzo atrakcyjnie. Każdy posiada parę takich butelek, jako że albo sam nabywa lub dostaje w ramach prezentu.

butelki wina
Autor: Nicole Rugman
Źródło: http://www.flickr.com
Butelki dobrych alkoholi prezentują się bardzo elegancko, a kolorowy trunek w środku stanowi prawdziwą ozdobę. Jak wobec tego działać, ażeby właściwie wpleść w aranżacje takie napoje? W jaki sposób wykonać piękny barek na napoje?

Możliwości jest całe mnóstwo. Właściwie barek może być utworzony niemal wszędzie – dużo zależy od Twojej kreatywności. Świetnym i łatwym do zrealizowania pomysłem jest choćby utworzenie barku wewnątrz wnęki. Jeśli w Twoim salonie lub innym pokoju znajduje się choćby mała wnęka, to zainstaluj w niej półki, a na nich poustawiaj trunki. To niezwykle łatwe wyjście. Wnęka nie musi być symetryczna, może mieć tez niemal dowolny rozmiar. Dobrym pomysłem jest też zaznaczenie wnęki poprzez wyłożenie fototapety lub pokolorowanie na inny kolor. Możesz też zostawić w tym miejscu surową cegłę, co będzie się ciekawie prezentowało.

Kolejnym sposobem na to, jak zaaranżować barek w domu jest po prostu poukładanie trunków w szafce, optymalnie takiej z przeszklonym frontem, w ten sposób, by cała kolekcja była dobrze widoczna. W większej szafce zmieścisz też szklane naczynia, które wprowadzą do kompozycji mnóstwo piękna. Świetnie w roli barku sprawdzają się także zabytkowe meble. Odnowiona szafka może wyglądać bardzo czarująco.
Ostatecznie najprostszym pomysłem na ciekawy barek domowy jest umieszczenie butli w dowolnym miejscu przeznaczonym do tego celu. Warto czasem zwyczajnie postawić butelki w jednym wyeksponowanym miejscu na szafce czy na którejś szufladzie. Również będą doskonale wyglądać.