Zestawy sztućców

Metoda ogrzania ogromnych powierzchni

Nagrzewnica powietrza jako urządzenie grzewcze stosowane są w grzaniu hal, wielokubaturowych magazynów, oranżerii i innych pomieszczeń o zróżnicowanej nawierzchni, lecz także w biurach, bądź marketach.

Zestawy sztućców
Źródło: www.garneczki.pl

Pozwala to wyeliminować klasyczne kaloryfery, jakie są mniej wydajne w tego typu pomieszczeniach. Dzięki nagrzewnicy możliwa jest cyrkulacja powietrza w całym wnętrzu, zaś sterowane wentylatory (www.aleklima.pl/klimatyzatory) umożliwiają sterowanie strumieniem powietrza w wyselekcjonowane sektory. Głównymi atutami tego typu nagrzewania są możliwość bezzwłocznego zaczęcia pracy. Ze względu na duże transfery powietrza jak też wymuszoną rotację powietrza (dzięki wentylatorom) powiększa się tempo i skuteczność nagrzewania ogromnych oraz wysokich pomieszczeń a także otwartych przestrzeni. Metoda pracy nagrzewnicy uzależniona jest od jej rodzaju. Sprzęty te zróżnicowane bywają pod względem: przeznaczenia, siły grzewczej, paliwa którym będą zasilane a także budowy.
Nagrzewnice na gaz – w nagrzewnicach gazowych nieodzowne jest podłączenie do sieci gazowej oraz umożliwienie odprowadzenia spalin. Z kolei wygodniejsze jest ich ulokowanie – na ścianach, pod stropem, na zewnątrz budynku. Na uwagę zasługuje również fakt, iż poszczególne elementy układu dostosowane są do samodzielnej pracy doprowadzania ciepłego powietrza do konkretnych pomieszczeń. Nagrzewnice olejowe zasilane są olejem opałowym lub mazutem. Urządzenia owe posiadają system odprowadzania spalin, dzięki czemu zagwarantowany jest wydajne ogrzewanie czystym, suchym a także pozbawionym dymu ciepłym powietrzem.

Sprawdzają się w miejscach, w których wentylacja – afg.poznan.pl/oferta/systemy-wentylacji-ppoz—nowosc/10 – jest ograniczona – namioty imprezowe, hale wystawowe. Mogą być stosowane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na szybkie rozprowadzenie ciepłego powietrza.