meblościanka

Meble do salonu

Salon, zwany również pokojem dziennym, to centrum każdego domu czy mieszkania. Najczęściej mieszkańcy przebywają tam najdłużej w ciągu dnia. W pokoju dziennym znajdują się zróżnicowane części wyposażenia. Bardzo często obecnie w salonie umieszcza się telewizor, coraz częściej o dużych rozmiarach i z płaskim ekranem. Oprócz tego także często w takim wnętrzu znajduje się sprzęt do odtwarzania płyty lub na przykład pianino.

meblościanka
Autor: Jeanne Michelle Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dzienny jest pomieszczeniem wykorzystywanym do odpoczynku, ale również do przyjmowania gości. Stanowi więc niejako wizytówkę mieszkania i jego mieszkańców. W salonie, tak samo jak we wszystkich innych pomieszczeniach domu bardzo istotne są meble. Znaczące jest nie tylko ich zastosowanie funkcjonalne, lecz także walory estetyczne, a zatem po prostu wygląd. Meble decydują o stylu pomieszczenia w ogromnym stopniu.

Meble do wypoczynku

Pokój dzienny to miejsce, w którym domownicy się relaksują i spędzają część wolnego czasu. Do wypoczynku natomiast potrzebne będą specjalne elementy wystroju. Warto więc zainwestować w wygodne meble wypoczynkowe. To, by były jak najwygodniejsze jest niezwykle istotne, niemal tak bardzo, jak istotne jest komfortowe łóżko. Dzięki temu relaks może odbywać się w możliwie najlepszych warunkach. Do tego typu akcesoriów zaliczają się wszelkie kanapy i sofy (zalecamy tą stronę) oraz fotele, do nabycia. Aktualnie często sofy są do kupienia w komplecie z fotelami; są wtedy z tej samej tkaniny i pasują do siebie nawzajem. Niezwykle chętnie wybierane są fotele bujane, najczęściej wiklinowe. Wiklinowe bywają też całe zestawy mebli razem ze stolikami i krzesłami, które są dobre do używania między innymi na werandzie czy tarasie, do kupienia tu.

Meblościanki

Elementem umeblowania salonu, który do tej pory można spotkać w większości domów w Polsce są meblościanki. Jest to typowy komplet mebli z takiego samego drewna zajmujący zazwyczaj całą ścianę w pomieszczeniu. Znajduje się w nim duża szafa, kilka pomniejszych, barek oraz oszklona witryna. Często także w meblościance umieszcza się telewizor.

Jeżeli opublikowane w niniejszym artykule dane są według Ciebie emocjonujące, to ponadto, który zamieszcza podobne teksty.

Element ten powoli odchodzi już do lamusa jako pamiątka minionych dekad. Kojarzy się z brakiem stylu i własnego gustu domowników.