nagrzewnice olejowe

Mamy duża ilość budynków, które wymagają ogrzewania, a jednak nie posiadają do tego wymaganej instalacji

Istnieją na każdym kontynencie budynki, które powinny być ogrzewane, ponieważ na przykład są w nich pracownicy. Chodzi głównie o fabryki albo wielkie magazyny.

nagrzewnice olejowe
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie są one umiejscowione w strefie tropikalnej, to istnieje potrzeba ich ogrzania.
Faktem jest, że instalacje ogrzewnicze, które trzeba byłoby założyć w dużej hali, byłyby bardzo drogie. Niekończące się metry rur i innych przyrządów mogłyby uderzyć nawet w rewelacyjnie prosperujące firmy. Wobec tego nierzadko w takich momentach zalecane są nagrzewnice olejowe. Są to rewelacyjne i małe maszyny, które bez problemów ogrzeją prawie każdą halę. Możemy zamówić kilka tych urządzeń – zależnie do metrażu danego budynku. Nagrzewnice są łatwe w dźwiganiu, gdyż zwykle posiadają uchwyt. Zatem mamy możliwość przeznaczyć jedną nagrzewnicę na kilka pomieszczeń, jeżeli takie będzie nasze założenie. Fakt, że waży około 15 kg, ale nie jest to znowu aż tak dużo.
Jest kilka rodzajów nagrzewnic. Główna różnica to taka, że są nagrzewnice olejowe, które odprowadzają na zewnątrz gazy spalinowe i takie, które tego nie potrafią. Te drugie bywają rzecz jasna tańsze, ale nie mogą być ustawiane w halach, w których przebywają ludzie. Zanieczyszczają na nieszczęście powietrze, które rozgrzewają.

Nagrzewnice olejowe są łatwe w obsługiwaniu i mają bardzo dużą wydajność. Możemy ustawiać wysokość temperatury oraz moc wydmuchiwanego powietrza. Duża grupa maszyn posiada również dwuletnią gwarancję.