salon

Led to rewolucja czy zwyczajnie jedynie słuszne wyjście ?

W przeciągu ostatnich paru lat odejście tradycyjnych żarówek do historii staje się rzeczywistością. Dzieje się głównie tak za sprawą wysokiej długości świecenia diod ledowych, niskiemu zużyciu prądu i wielu ewentualnościom wykorzystania, zarówno w warunkach domowych, jak też wykorzystania w warunkach przemysłowych.

Jak wybractaśmy led ?Z wolna przyzwyczajamy się do masowej obecności w naszych wnętrzach żarówek ledowych. Żarówki ledowe, w przeciągu ostatnich kilkunastu lat istnienia na rynku, uzyskały wysokie parametry użytkowe. W typowym oświetleniu domowym najczęściej jednak, stosujemy świetlówki kompaktowe, które formą i rozmiarem są podobne lub prawie identyczne z tradycyjnymi lampami żarowymi.

lampka led
Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci starają się rozpowszechniać coraz to ciekawsze modele domowych opraw oświetleniowych. Pomimo to do takiej „żarówkowej” formy jesteśmy nadal przyzwyczajeni a ponadto większość naszych domowych opraw jest do niej przystosowana. Coraz chętniej patrzymy z zaciekawieniem na coraz nowocześniejsze źródła światła budowane z wykorzystaniem technologi diod ledowych. Światło oparte na technologii świateł led wykorzystywane jest często i staje się wzorcem oświetleniowym, zmieniającym obraz przestrzeni mieszkalnej. Współczesna technologia światła ledowego ma coraz większe zastosowanie w meblowych systemach oświetleniowych. Wyróżniającym się rodzajem oświetlenia są supernowoczesne taśma led 5050 , wyposażone w diody SMD.

W porównaniu do diod starego rodzaju, taśmy led SMD charakteryzują się większą skutecznością świetlną przy zbliżonym poborze mocy. Taśmy led SMD są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Taśmy ledowe, fantastycznie oświetlą zarówno półki jak i wnęki, schody lub sufity podwieszane, ozdabiając swoim światłem niezmierzoną część przestrzeni. Najbardziej znaną formą, w jakiej taśmy ledowe występują w obrocie, są rolki z pięciometrowymi odcinkami, na których jest 300 diod. Niedawno, pojawiły się także taśmy w kategorii wodoodpornej, które można zastosować do oświetlenia powierzchni narażonych na wilgoć np. w łazience, w pomieszczeniu kuchennym. Wśród oferowanych w obrocie taśm led, znaleźć można pełną gamę kolorów: białą – ciepłą i zimną, czerwoną, niebieską, zieloną, żółtą, a także taśmy wielobarwne . Szukaj dodatkowe informacje www !