oświetlenie w mieszkaniu

Lampy do mieszkań W jaki sposób wybrać oświetlenie do wnętrza?

Odpowiednio dobrane oświetlenie to ponad połowa sukcesu przy projektowaniu wnętrz. Idealnie jest, już w w chwili rozpoczęcia budowy domu, tudzież remontu mieszkania rozważyć, która część naszego domu, mebel czy obraz jest wart zaakcentowania.

Choć trudno to określić w czasie kiedy nasz gniazdko jest dopiero na początku drogi swego istnienia, trzeba ofiarować temu tematowi nieco czasu. Ponieważ kto to wie, może w niedalekim czasie, w pokoju odnajdzie miejsce nasz ulubiony obraz, który będzie wyglądał jeszcze lepiej, gdy zawiśnie nad nim oryginalny

kinkiet.

lampa witrażowa
Autor: thenestor
Źródło: http://www.flickr.com/photos/thenestor/3455375301/
Najtrudniej jest oświetlić salon. Na tej przestrzeni toczy się życie rodzinne, czytamy książki, bawimy się ze swoimi latoroślami, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga dlatego większego skupienia z naszej strony. Szczególnie kiedy zadbaliśmy w domu o ciemne meble, mięsiste tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory. Taki wystrój zabiera dopływ światła i większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych lamp. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna.

Stojące lampy klasyczne z kloszem skierowanym w dół ustawmy przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeśli pokój dzienny ma naprawdę sporo metrów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – światło podkreśli nam kącik do długich rozmów, relaksu a nawet podkreśli urok kolekcji porcelany, którą odziedziczyliśmy po babci.
Pamiętajmy również o ściemniaczach, jeden ruch gałką wyczarowujemy nastrój na romantyczny wieczór.

lampa
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie lampki halogenowe nad blatem kuchennym są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy.

Ten tekst przedstawia niezwykle atrakcyjne sprawy, więc jeśli masz ochotę poznać omawiany temat bliżej, przeczytaj też to oryginalne www (https://www.abimeble.pl/meble-gabinetowe/).

Możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Ciekawym pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach wbitych w różnych miejscach sufitu. Jakże poręczne rozwiązanie!

Pokój do pracy jest zwykle nieduży, więc kilka lamp czy lampek spowoduje, że optycznie się powiększy. Oświetlenie biura (strona www poświęcona oświetleniu) nie może być zbyt mocne, gdyż intensywne światło żarówek zmęczy nam oczy. Warto też subtelnie oświetlić ścianę przy biurku, o ile przyjemniej będzie przebiegała nasza praca!
Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zastanówmy się, rozważmy ich wybór, ponieważ właściwie wybrane światło naprawdę potrafi wiele zdziałać.