Vertbaudet

Kupujemy umeblowanie pokoju dla dziecka

Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego z nas. Kiedy jesteśmy mali najbardziej rozwija się się nasza wrażliwość i charakter. Świat uczuć małego człowieka kształtuje się od dnia jego narodzin, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy zapewnili mu jak najwłaściwsze warunki rozwoju. Bardzo ważne jest, aby dziecko miało w domu własny pokój do zabawy. Oczywiście to zależy od warunków, w jakich mieszkamy. Nie zawsze mamy do dyspozycji na oddzielny pokoik dla malucha. Wtenczas powinno się stworzyć mu specjalny kącik, gdzie wstawimy podstawowe meble, takie jak stolik, krzesełko i szafkę na zabawki.

Zdarzają się opinie, że meble dla dzieci to zbędny wydatek, gdyż gdy dziecko podrośnie, trzeba od nowa urządzać cały pokój. Należy jednak mieć na uwadze, że profesjonalnie zaprojektowane meble dla dzieci są dopasowane do ich potrzeb. Przede wszystkim są one zrobione w taki sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Są też mają też właściwy rozmiar, aby maluch mógł swobodnie z nich korzystać. Żywe kolory i ładne kształty pobudzają wyobraźnię dziecka.
meble dziecięce
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku meblarskim możemy znaleźć również oryginalne zestawy mebli dla starszych dzieci. Meble młodzieżowe są przede wszystkim funkcjonalne. Komplet zawiera wszystkie segmenty niezbędne do urządzenia ładnego pokoju, podzielonego na strefę do nauki oraz do wypoczynku. Niektórzy producenci przewidzieli także fakt, że nastolatki szybko się nudzą i lubią zmieniać wystrój swojego pokoju. Stąd też są kolekcje, które stworzono z myślą,aby można było rozstawić pojedyncze elementy w kilku dowolnych aranżacjach.

Kupno nowych mebli to nierzadko istotne zdarzenie w życiu dziecka. Angażując je wproces urządzania własnej przestrzeni, uczymy je samodzielności. Jeśli damy młodemu człowiekowi wybór, w jaki sposób chce zagospodarować własną przestrzeń, dajemy mu także do zrozumienia, że mamy do niego zaufanie i traktujemy go poważnie. Dla nastolatka własny pokój jest przestrzenią prywatną, ale też jest wyrazem jego indywidualności.

Trzeba zawsze mieć to na uwadze i nie podejmować decyzji zakupowych bez konsultacji z dzieckiem. Wielu rodziców nie liczy się ze zdaniem młodego człowieka, a przecież najistotniejsze jest, żeby podjąć tę decyzje wspólnie. Kupowanie nowych mebli takich jak na meble drewniane dla dzieci, wcale nie musi być kolejnym nudnym obowiązkiem, ale ważną lekcją dla naszego dziecka.