jasny salon

Która posadzka będzie najbardziej odpowiednia do Twego salonu?

Wiele rodzin stoi na progu istotnej decyzji – wybór posadzki do salonu. Podłogowe panele, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?
Odpowiednio dobrany materiał na podłogę w salonie gwarantuje wiele lat zadowolenia.

Niewłaściwa decyzja zaś może odbijać się przysłowiową czkawką poprzez wiele lat. Najczęściej wybieranym podejściem, jeżeli chodzi o podłogę w salonie, lecz nie tylko, są panele – pokaż szczegóły – podłogowe. Głównym czynnikiem decydującym o takim wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku dostępne są panele w cenie nawet 17zł za jeden metr (dywan kwadratowy) – . Zwykle jest to deska warstwowa. Przeciętnej klasy panele kosztują dwudziestu do trzydziestu zł, zaś w największym stopniu ekskluzywne marki takie oscylują w granicach stu zł za metr kwadratowy. Istotne w przypadku paneli podłogowych jest również to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co z pewnością minimalizuje koszta. Gros ludzi stawiających na panele robi to właśnie z tego powodu – by oszczędzić na montażu. W przypadku innych rozwiązań, takich jak choćby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w salonie trzeba czasem bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie generują takich kosztów jeżeli zdecydujemy się na ich samodzielny montaż. Jeżeli jednakże zamyślamy skorzystać z usług zawodowca, będziemy musieli ponieść większe wydatki – klienci polecają.
jasny salon

Urządzenia
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Wiele osób uważa, że dopiero posiadając w domku parkiet możesz mówić o drewnianej posadzce – to fałsz.

Panele podłogowe są też na ogół w stu% zrealizowane z surowców drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od parkietu jest ogromna. Tak samo ogromna dysproporcja jest w cenie. Za przeciętnej klasy parkiet dębowy uiścicie od 60 do 95 zł za metr kwadratowy.