Kominek to dla użytkowników wspaniały symbol ciepła domowego

Przy nim zasiadają zakochani, bo oferuje niezwykły ckliwy nastrój. Ociepla i rozpala najbardziej zziębnięte serca i dłonie. Warto jednak mieć na uwadze, że kominek to nie jedynie romantyczne miejsce randek.

Jest on również wspaniałym i cenionym źródłem ciepła w całym domu.
Budując dom, jeśli tylko zaistnieją możliwości by to uczynić, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Rzecz jasna, gdy decydujemy się na postawienie kominka trzeba przeanalizować wszystkie wady i zalety.
charakter

Autor: ALESSI
Piękno to może jednak w w sekundzie przestać istnieć kiedy szkło kominkowe nie wytrzyma wysokiej temperatury. Kominkowe szyby do kominka teoretycznie są w stanie przetrzymać niezwykle wysoką temperaturę. Winny też znieść dość mocny nacisk. Zawsze jednak podczas sprzątania szyba może nie wytrzymać uderzenia. Kominek ze stłuczoną szybą nie może być używany. Szybę trzeba wymienić. Podstawowym elementem szyby jest dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej takiego dwutlenku, wtedy szkło jest mocniej wytrzymałe na temperaturę, substancje chemiczne oraz stłuczenia nieumyślne.
Szyby do kominka to bardzo skomplikowane elementy kominka. Coraz częściej rezygnuje się z zastosowania niewypukłego szkła do kominka na rzecz szyb o bardziej awangardowych kształtach.

Wejdź do naszego portalu i kontynuuj (http://www.emmi.pl/realizacje/zabudowy-salonu-i-sypialni) zajmujących tekstów. Mamy ich tam sporo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

W tym celu wykorzystujemy szkło gięte. Wybór ten może zostać podyktowany zarówno formą kominka, jak i indywidualnymi upodobaniami użytkowników. Szyby kominkowe gięte produkowane są z przezroczystej ceramiki szklanej.

Cechuje się ona niezwykłą wytrzymałością na ciepło sięgające nawet 800°C, co powoduje, że znakomicie sprawdza się w wytwarzaniu szkieł żaroodpornych, pokryw wszelkiego rodzaju grzejników przemysłowych i tym podobnie.