klimatyzacja w domu

Klimatyzacja do domu: jaka będzie idealna i jak dużo kosztuje klimatyzacja?

Klimat w naszym państwie nie należy do nadto gorących, ale upały nie są czymś szczególnym. Wprost przeciwnie, zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz częściej zdarzają się naprawdę wysokie temperatury.
Kiedy osiągają one poziom ponad 30°C, wtenczas ciężko w takich warunkach o komfort życia.

dodatek
Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Trudno się dziwić, że klimatyzacja – https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji – w domu staje się powszechnym zjawiskiem. Do niedawna zasadniczym problemem była cena całego systemu klimatyzacji do domku, jednak w ostatnich latach koszt zamontowania klimatyzacji osiągnął poziom osiągalny dla faktycznie dużej grupy ludzi. Warto przy tym zaznaczyć, że klimatyzatory nie wyłącznie schłodzą powietrze w trakcie upałów, lecz także usuną nadwyżkę wilgotności i tym samym wytworzą pomyślny mikroklimat w pomieszczeniu. Badania naukowe udowadniają, że zbyt gorące i nazbyt zwilgotniałe powietrze ma ujemny wpływ na nastrój człowieka.
gustowna i komfortowa sypialnia
Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja w domu
Autor: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
Optymalnym zakresem w trakcie lata będą temperatury 23-26°C, natomiast poziom wilgotności mniej więcej 40-60%. Regulacja temperatury powinna jednakże zostać przeprowadzona mądrze. Uważa się, że między miejscem klimatyzowanym a miejscem nieklimatyzowanym nie powinno być większej różnicy aniżeli 7°C. W innym przypadku organizm człowieka ma problem z adaptacją. Ponadto we wnętrzu klimatyzowanym nie powinno odczuwać się ruchów powietrza. Jeśli prędkość przepływu powietrza uzyska wartość wyższą aniżeli 0,2 m/s, to zwiększa się niebezpieczeństwo rozwoju wszelkich infekcji.

W każdym razie stosowanie klimatyzatorów w domu nie jest groźne dla zdrowia, jeśli zachowuje się rozsądek w ustawieniu parametrów. Najważniejszym parametrem klimatyzatora jest siła chłodzenia.