Klapy dymowe, system oddymiania – o czym warto pamiętać w domu i budynku firmowym?

Wiele razy było słychać jak na sygnale gnał w miejsce jakiegoś pożaru wóz strażacki. Niestety często takie wezwania kończą się tragicznie. Strażacy, zazwyczaj są w stanie ugasić ogień, jednak bywa, że są ofiary śmiertelne. Praca strażaka nie jest łatwa. Osoby będące strażakami powinni być krzepcy i odważni, ale powinni być również odpowiedzialni. Ale nawet najlepiej wyszkoleni strażacy, nie mogą wiele zrobić, gdy okazuje się, że dom nie jest w żaden sposób zabezpieczony w razie pożaru.

klapy dymowe

Autor: Lena LeRay
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście budynki użyteczności publicznej są sprawdzane pod względem ochrony przeciwpożarowej.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to użyj strony (https://gruzy.pl/wywoz-papy/bialystok/), żeby poznać więcej pokrewnych informacji. Bez obaw kliknij zatem ten link!

Bez odpowiednich certyfikatów budynki nie mogą zostać otwierane i nie mogą być używane. Poza tym ludzie mimo tego, że są po zajęciach z BHP to i tak w trakcie pożaru zaczynają panikować i część ludzi ginie albo jest poszkodowanych właśnie przez ludzką histerię. Jednak bardzo istotne jest, żeby duże budynki zostały wyposażone w klapy dymowe, a ten temat więcej tutaj – odnośnik do ciekawej strony. Są one bardzo często instalowane na dachach, żeby temperatura wewnątrz budynku zmniejszyła się, ale również by można było ewakuować ludzi. Takie klapy zmniejszają straty związane z zaprószeniem ognia. Należy o nich pamiętać, gdy stawia się nowy budynek.

czujnik dymu

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy doskonale wiemy w jaki sposób może skończyć się pożar. Bywa, że pożary są najczęściej spowodowane brakiem ludzkiej rozwagi. Ale, żeby nie skupiać się tylko o ludziach, którym jak wiemy zdarzają się pomyłki, dobrze wziąć pod uwagę urządzenia przeciwpożarowe. Idealnym rozwiązaniem są systemy oddymiania, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się dymu z domu, w którym doszło do pożaru. tego typu systemy oddymiania składają się z kilku części, a najbardziej istotnym jest czujnik oddymiania jak i czujnik pożarowy. Więcej w serwisie zobacz więcej na stronie.
Budynki z lokalami użyteczności publicznej są od razu w system oddymiania wyposażone, ale nasze domy, nie, a warto byłoby pamiętać o ochronie przeciwpożarowej. Szczególnie, jeśli w naszych domach są dzieci. Jest ogrom firm, które z chęcią zorganizują nam odpowiedni do naszego budynku system oddymiania, który będzie świetną opcją poprawiającą jakość ochrony przeciwpożarowej.

W tej kwestii lepiej dmuchać na zimne. W niektórych budynkach, czasem nie powinno się już mieszkać, bo ich stan jest naprawdę zły. Ryzykujemy nie tylko, to, że dom się zawali, ale również własne życie.