ozdobna balustrada

Każdy, kto buduje swój dom pragnie, żeby był on funkcjonalny i wygodny

Nie można jednak zapominać o tym, że w domu powinno być również bezpiecznie, a do tego konieczne może być zainwestowanie w kilka elementów. Jeżeli w domu są schody czy balkon, to oczywistym jest, z miejsc tego typu łatwo można spaść co może się źle skończyć. Aby temu zapobiec, konieczne będzie zainstalowanie odpowiednich zabezpieczeń, a doskonale będą się do tego nadawać balustrady.

ozdobna balustrada
Autor: Davide Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Ich podstawową rolą jest zabezpieczanie zwierząt i ludzi którzy chodzą po schodach (zobacz wypatrz promocje) czy balkonie przed upadkiem. Jednak funkcja ich na tym się nie kończy, bo mają również spore znaczenie dekoracyjne, oczywiście przy założeniu że będą właściwie dobrane i zrobione. A do dyspozycji jest rzeczywiście dużo różnych materiałów, więc jeśli ktoś tylko będzie chciał, to bez żadnego problemu dobierze odpowiednią balustradę do wnętrza swego domu. Zdecydować się można na wersje wykonane ze szkła, drewna lub stali, stalowe są albo nowoczesne, pokryte warstwą niklu, albo kute ręcznie, które przypominają stare wyroby zrobione przed wiekami. Zobacz koniecznie na: http://www.kowarts.pl/galbalwew.html.

Jeżeli się trafi na porządnego fachowca od metalu, to z jego rąk powstać może naprawdę świetne arcydzieło. Balustrady kute robione są przeważnie na zamówienie, wprawdzie każda z firm je produkujących będzie miała swój wzornik, na którym można się inspirować, to tak naprawdę i tak do każdego projektu będzie się podchodzić indywidualnie. Zamawiający sami mogą zaproponować motyw, wybrać rodzaj prętów i ich przekrój.

Sam projekt jest omawiany dokładnie pod kątem technicznych możliwości realizacji, choć w praktyce doświadczony pracownik ze wszystkim sobie powinien dać radę. Następnie zbierane są dokładne wymiary, i wtedy wreszcie powstaje ostateczny projekt balustrady. Etap produkcji jest czasochłonny, lecz nie ma się czemu dziwić, jeżeli wszystko wykonuje się w sposób ręczny. Im więcej w projekcie będzie zdobień i dodatkowych elementów, tym roboty przy nich będzie dużo więcej, ale za to efekt, jaki będzie po zamontowaniu balustrady z pewnością będzie warty pieniędzy na nią przeznaczonych.