łazienka

Kabina prysznicowa w łazience

Inspiracje w urządzaniu wnętrz zmieniają się prawie równie szybko co trendy w ubiorach. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok powinniśmy zrobić remont łazienki, aby być na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle kosztowne, po drugie bardzo uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontów. Możemy jednakże urządzić łazienkę w zgodzie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany wystroju łatwym sposobem, na przykład zmieniając dekoracyjne akcesoria.

mała łazienka
Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Tego typu elementy jak płytki ceramiczne, jeśli je odpowiednio wybierzemy nie wyjdą z mody szybko a przy okazji stanowić będą cudowną podstawę do podkreślania akcesoriów. Pamiętajmy tylko, by być ostrożnym w czasie przemeblowania łazienki. Delikatnie wnieśmy do łazienki takie urządzenia jak pralka (by dowiedzieć się więcej, popatrz tu: interesujący link) czy stojące szafeczki.

Czy prezentowany artykuł jest według Ciebie ekscytujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tu ważna propozycja (http://www.lampytanie.pl/) niezwykle ważna propozycja (http://www.lampytanie.pl/) też jest warta uwagi!

Istnieje ryzyko, że porysują powierzchnię podczas wnoszenia.

łazienka
Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Kabiny prysznicowe produkowane są w różnych rozmiarach, mogą być szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i w dobrej cenie. Oczywiście, należy przygotować się na trochę bałaganu i rumoru w czasie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Idealna dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka nie mająca brodzika – zamontowana bezpośrednio na podłodze – żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby móc zamontować tego typu kabinę potrzebne jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – by| woda spływała w stronę odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić przebudowę solidnemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie zrobione na świetnym poziomie.

Zostało jeszcze stare pytanie – wanny czy kabiny prysznicowe? Oczywiste jest, że prysznic to oszczędność miejsca i wody. Lecz poczciwa wanna również ma całą masę mocnych stron, szczególnie, gdy posiadamy dzieci. A nie chciałbyś się zrelaksować w ciepłej kąpieli z książką po ciężkim dniu pracy… Interesujące są wanny narożne, zastępujące standardowe proste.

To już musi być wyłącznie twoja, prywatna decyzja. Wybór może zależeć od charakteru reszty domu, lecz możliwe jest też postawienie na awangardowe zmiksowanie stylów. Zobacz: pokój dzienny i kuchnia zaprojektowane w minimalistycznej formie, z przewagą metali, srebra i szkła, a sypialnie i łazienki zaaranżowane jako przytulne miejsca z użyciem letnich kolorów, dywaników i łagodnych krawędzi. Dobrą propozycją jest także trzecia droga, czyli wyposażenie łazienki w zarazem użytecznym jak i estetycznym stylu retro. Dlaczego by nie wstawić sobie mosiężnej umywalki, pasującej baterii łazienkowej (Baterie łazienkowe Teka) i całej armatury w manierze prosto z epoki wiktoriańskiej? Uwierzcie mi, bidety również potrafią stać się malutkim dziełem sztuki…

Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, kiedy któryś z naszych bliskich ma kłopot, by dać sobie radę z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co myśleć, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie dopuśćmy do tego, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeżeli dobrze to rozplanujemy, to uda nam się zamknąć w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom będzie przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.