Łazienka w kolorze białym i czarnym

Jeśli nastawiamy się na generalny remont łazienki, musimy rozpocząć od wyboru odpowiednich płytek

Pewne wydaje się to, że przy odnawianiu łazienki naszą uwagę w dużej mierze zaprzątają elementy dekoracyjne, takie jak: lustro, lampy lub wanna.

kaloryfery
Autor: Traimer Poster Collection (Plakatsammlung)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednakże pamiętać, że najważniejszą kwestią – bazą całego przedsięwzięcia – będą płytki. To od ich koloru i wielkości zależy to, jak po odnawianiu będzie wyglądać nasze małe SPA. Całość wynika z odpowiedniego doboru płytek do nowych mebli do łazienki.
Łazienka w kolorze białym i czarnym
Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Decydując się na płytki do łazienki warto pomyśleć nie tylko o odcieniu, choć on dla kobiet będzie najważniejszy. Poza deseniem kluczowe są także inne parametry, o które zazwyczaj musi zadbać pan domu. Każdy Fachowiec doradzi nam, że ważną sprawą jest to, żeby płytki ceramiczne były antypoślizgowe. Zdawać by się mogło, że nie trzeba tego nikomu wyjaśniać. Nikt po kąpieli nie chciałby się wywrócić i wylądować w szpitalu ze złamaną ręką. Lepiej wcześniej podumać o tak istotnej sprawie, żeby potem czuć się we własnej łazience bezpiecznie. Płytki do łazienki muszą posiadać również małą higroskopijność, gdyż jest to miejsce, gdzie nierzadko bywa mokro i parno. Jeżeli pragniemy, żeby nasze płytki ceramiczne długo wyglądały jak nowe, należy nabyć takie najwyższej jakości, a z pewnością nie będziemy żałować swojej decyzji.

Pamiętajmy, że przy remoncie łazienki wybór właściwych płytek będzie równie istotny jak wybór prysznica albo mebli łazienkowych. Płytki muszą być piękne, ale też zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom.