dziecko

Jakie fajne gadżety przydają się w kuchni? Kilka interesujących pomysłów!

Właściwie każdy, kto regularnie przygotowuje posiłki w swojej kuchni, na pewno wie dobrze, jak bardzo ważne jest odpowiednie zorganizowanie pracy w kuchni. Zazwyczaj pomagają nam w tym różnego rodzaju gadżeciki kuchenne, dzięki którym praca w kuchni nie wymagają aż tak wielkiego poświęcenia. Jeśli akurat udajesz się na zakupy do sklepu z sprzętami AGD, wtedy powinnaś przeczytać najpierw ten artykuł – dowiesz się z niego, co warto mieć w swojej kuchni.

Continue reading

jadalnia

Dlaczego wspólne posiłki są istotne

Pora posiłku to w wielu domach najistotniejszy rytuał dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to bardzo ważne punkty, dzięki którym cała rodzina się spotyka i może porozmawiać na każdy temat. Obchodzenie tego momentu bardzo scala rodzinę i umożliwia pielęgnowanie silnych więzów. To także okazja, aby się naradzić, pomówić o szkole i pracy. Szkoda, że w w teraźniejszych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem odchodzimy od tej tradycji.

Continue reading

garnek

Niezbędne wyposażenie w każdej kuchni

Gotowanie jedzenia to dla każdego z nas prawdziwa przygoda – sporo osób przeznacza w tym celu dużo czasu oraz energii. Skąd to wiadomo? To banalne – starczy śledzić słupki oglądalności każdego typu programów kulinarnych – praktycznie każda telewizja ma minimum jedną tego typu pozycję w swoim programie.

Continue reading

naczynia

Najbardziej solidne garnki są w gastronomii. Są trwałe i niezawodne, najbardziej wytrzymałe. Pamiętaj, że oferuję najwyższą jakość

Nim zaczęto robić garnki gastronomiczne z doskonałej szlachetnej stali nierdzewnej, używano innych materiałów. Najpierw poszła ceramika, a w późniejszym czasie miedzi i aluminium. Jeszcze później zaczęto tworzyć garnki z żeliwa. Dzisiaj prawdopodobnie mamy najlepsze opcje, bo nikiel i chrom, z którego robi się naczynia, wspaniale przewodzą ciepło, co skutkuje tym, iż rozchodzi się ono równomiernie. Ponadto, takie garnki są odporne na korozję.

Continue reading